Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 11-06-2021 11:47

Patlayan fabrikanın patronu Coşkun: Cezaevi şartları çok zor

Patlayan fabrikanın patronu Coşkun: Cezaevi şartları çok zor

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda 7 işçinin öldüğü, 128 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin 4'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün devam edildi.

Davanın dün görülen üçüncü duruşmasında tutuklu sanıklar fabrika sahiplerinden Yaşar Coşkun ile Hasan Ali Velioğlu, Erşan Öztürk, Asiye Angın ve tutuksuz sanıklar Ali Rıza Ergenç Coşkun, Aslı Bozkurt hazır bulundu. Tutuksuz sanık Ahmet Çağırıcı ise duruşmaya katılmadı.

"CEZAEVİ ŞARTLARI ÇOK ZOR"

Duruşmaya patlayan fabrikanın patronu Yaşar Coşkun’un sözleri damgasını vurdu. Coşkun, "Cezaevi şartları çok zor" dedi.

Patron Yaşar Coşkun şöyle konuştu: "Ben siyasetçi değilim. MÜSİAD iş adamlarının derneğidir. Dernek başkanı arkadaşım olduğu için buraya geldi. MÜSİAD'ı bu işin içine çekmeye çalışıyorlar. Allah büyüktür, ben Allah'a inanıyorum. Biz terör örgütü değiliz, ticaret yapıyor, istihdam sağlıyoruz" 

Coşkun, tutuklu kalmasının kimseye faydası olmadığını öne sürerek, "Faydası varsa 10 yıl tutuklu kalalım. Dışarı çıkıp bütün mağduriyetleri gidermemiz, işlerimizi toparlamamız lazım. Cezaevi şartları çok zor, insanlar koronavirüsten ölüyor" diye konuştu. Yaşar Coşkun, mağdurları, acılı aileleri, avukatları ve onlara destek için salonda bulunanları kastederek "Bu mahkemeye lütfen provokatörleri sokmayalım. Takdiri size bırakıyorum." dedi.

Coşkun'un avukatı Sakarya Barosu Başkanı Abdurrahim Burak yine sabotaj iddiasında bulundu ve “Ateşin Çocukları” adlı örgütün araştırılmasını istedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA