Hendek
Giriş Tarihi : 14-06-2021 09:49   Güncelleme : 14-06-2021 10:43

Patlayan fabrikanın patronlarına canlı yayında sert çıktılar!

Patlayan fabrikanın patronlarına canlı yayında sert çıktılar!

Sakarya'nın Hendek ilçesinde 7 kişiye mezar olan Havai Fişek Fabrikasındaki patlamaya ilişkin açılan davanın üçüncü duruşmasındaki ifadeler yankısını sürdürürken, olayı yakından takip eden mağdur yakınları ve avukatlarının tepkisi ise dinmiyor. 

CANLI YAYIN YAPTILAR

Hendek Havai Fişek Fabrikası Katliamı Davasını takip eden Av. Gülşen Uzuner, patlamada kardeşini kaybeden Hatun Tepeçınar ile birlikte internet üzerinden canlı yayın yaptı.

"KİMSE EKMEĞİNİ KAZANIRKEN ÖLMEK ZORUNDA DEĞİL"

Medyascope yayınında konuşan Uzuner ve Tepeçınar, "Kimse ekmeğini kazanırken, ölmek zorunda değil. İşçilere yaşama hakkını çok görüyorlar" mesajı verdiler. Hazal Güven’in sorularını cevaplandıran Av. Uzuner, dava sürecini anlatırken, Tepeçınar da kardeşine mezar olan fabrikanın patronlarına sert çıktı.

"PATRON TUTUKLU OLMAYI KENDİNE YAKIŞTIRAMIYOR"

"Patron kendine tutuklu olmayı yakıştıramıyor" diyen Av. Gülşen Uzuner, fabrika patronunu eleştirdi. 

"PATRONLARIN İŞÇİ ÖLDÜRME ÖZGÜRLÜĞÜ MÜ VAR?"

Patlamada kardeşini kaybeden Hatun Tepeçınar da şöyle konuştu: "Patronların işçileri öldürme özgürlüğü mü var? Mahkeme salonunda baskı yapıyorlar.

PARA TEKLİF ETTİLER

İkinci mahkeden bir kaç gün önce bize 500 bin tl. para teklifinde bulundular. Davadan çekilmemizi istediler. Kabul etmedik, onlara "İşçiyi öldüren hapse girecek" mesajını verdik. 

"YAŞAR COŞKUN VE YANINDAKİLER KATİL"

Fabrika patronu Yaşar Coşkun mahkemede insanları kışkırtıyor. Coşkun, 7 kişinin ölümüne sebep olan bir katildir. Kendisi de, yanındakiler de bizim gözümüzde birer katildir. Herkes cezasını çekecek. Avukatlarımız yanımızda olduğu sürece mücadelemiz sürecek"

İŞ TEKLİF ETTİLER

CİMER'e yazı yazdım. Bana geri dönüş yaptılar. İş mi arıyorsunuz diye sordular. Hayır dedim. Dilekçemde haksızlıkları ve acılarımızı anlattığımı söyledim. Bunlar bana iş teklifinde bulundular. Hatun'a iş verelim, Hatun susacak sandılar. Biz bu davanın peşinde olacağız, giden canlarımızın hesabını dört duvar arasında versinler. Tazminatın peşinde değiliz. Bunu herkes bilsin. Parayla satıldığımıza dair çok tepki aldım. Herkes maddiyat için yaşar olmuş. Allah bizi onlardan eylemesin." 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Reklamı Geç
Advert