Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 10-06-2021 16:39   Güncelleme : 10-06-2021 17:18

Patlamada oğlunu kaybeden baba tepkili: Hangi sıfatla geldiniz?

Patlamada oğlunu kaybeden baba tepkili: Hangi sıfatla geldiniz?

Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikasındaki patlamaya ilişkin üçüncü duruşma bugün görüldü. 7 kişiye mezar olan havai fişek fabrikasındaki patlamada, oğlu Halis Yılmaz'ı kaybeden baba Muammer Yılmaz Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak'a ve MÜSİAD Başkanına tepki gösterdi.

"BEN OĞLUMU 18 KEMİK ALDIM"

Yılmaz, bugün görülen dava duruşmasına katıldı ve "Üç beş kodaman daha fazla para kazanacak diye ben oğlumu 18 kemik aldım. Hangi sıfatla buradasınız? Hangi sıfatla geldiniz?" diye sordu. 

AV. ATALAY: BÜYÜK İTTİFAKI GÖSTERİR

Av. Can Atalay da, “Biraz önce bir tartışma yaşadık. Meselenin özü şu: Burada salonda, MÜSİAD şube başkanının aktif olarak yer almasına tepki gösterdi bir baba. MÜSİAD şube başkanının salonda bulunup evladının cenazesini alan bir baba ile tartışması arkadaki büyük ittifakı gösterir” ifadelerini kullandı.

Av. Atalay şöyle konuştu:

"Öncelikle Ali Rıza’nın tutuklanması gerekliliğinden bahsedeceğim. Şikayetçi olanların şikayetten vazgeçmesi için, tanıkları yönlendirmek için nasıl uğraştığını duruşma salonunda gördük. İşçilerin dikkatli konuşması gerektiğine ilişkin yaptığı uyarıyı gördük.

BU NEYİN ACELESİ?

Bir başka mesele, dosyada tanık olan emekli polis memuru. Emekli olur olmaz, daha önce denetim yaptığı bu şirkette derhal işe alınmış. 2009, 2011, 2014’teki patlamalar orada dururken bu neyin acelesi?

Tanık beyanları, bir kez daha heyetinizin gözü önünde hiyerarşinin somutlaşması için açıklayıcı oldu. Bu hiyerarşi şeması, üretimi başa yazan, daha fazla üretim için iş güvenliği önlemlerini hiçe sayan bir yapıyı gösteren bir şema.

Özel güvenlikten sorumlu kişinin Çin mahallesini bilmiyorum demesi, o işyerinde hiçbir güvenlik önlemi alınmadığının kanıtıdır. Sonuç itibariyle patlayıcıların, mühimmatın bulunduğu bir yer söz konusu"

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA