Hendek
Giriş Tarihi : 14-06-2021 10:43   Güncelleme : 14-06-2021 10:54

Patlamada kardeşini kaybeden kadından şok eden iddialar!

Patlamada kardeşini kaybeden kadından şok eden iddialar!

Sakarya'nın Hendek ilçesinde 7 kişiye mezar olan Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikasındaki patlamaya ilişkin açılan davanın üçüncü duruşması geçtiğimiz günlerde yapılırken, olayı yakından takip eden mağdur yakınlarının tepkisi ise dinmiyor. 

CANLI YAYINDA KONUŞTU 

Hendek Havai Fişek Fabrikasındaki patlamada kardeşini kaybeden Hatun Tepeçınar, davayı takip eden Av. Gülşen Uzuner ile birlikte katıldığı mesyascope canlı yayınında patronlara sert çıktı. Tepeçınar dava süreciyle ilgili şok eden iddialarda bulundu.

"PATRONLAR PARA VE İŞ TEKLİF ETTİ"

Patlayan fabrikanın sahibi Yaşar Coşkun için "katil" diyen Hatun Tepeçınar, ikinci duruşma öncesinde büyük patron Ali Rıza Coşkun'un kendilerine davadan vazgeçmeleri için 500 bin tl. para teklif ettiğini, CİMER'e yazdığı yazı sonrasında da İŞKUR üzerinden kendisine iş teklifinde bulunulduğunu öne sürdü. 

Tepeçınar canlı yayında şöyle konuştu:

"PATRONLARIN İŞÇİ ÖLDÜRME ÖZGÜRLÜĞÜ MÜ VAR?"

Patlamada kardeşini kaybeden Hatun Tepeçınar da şöyle konuştu: "Patronların işçileri öldürme özgürlüğü mü var? Mahkeme salonunda baskı yapıyorlar.

"PARA TEKLİF ETTİLER"

İkinci mahkeden bir kaç gün önce bize 500 bin tl. para teklifinde bulundular. Davadan çekilmemizi istediler. Kabul etmedik, onlara "İşçiyi öldüren hapse girecek" mesajını verdik.

"YAŞAR COŞKUN VE YANINDAKİLER KATİL"

Fabrika patronu Yaşar Coşkun mahkemede insanları kışkırtıyor. Coşkun, 7 kişinin ölümüne sebep olan bir katildir. Kendisi de, yanındakiler de bizim gözümüzde birer katildir. Herkes cezasını çekecek. Avukatlarımız yanımızda olduğu sürece mücadelemiz sürecek"

"İŞ TEKLİF ETTİLER"

CİMER'e yazı yazdım. Bana geri dönüş yaptılar. "İş mi arıyorsunuz?" diye sordular. Hayır dedim. Dilekçemde haksızlıkları ve acılarımızı anlattığımı söyledim. Bunlar bana iş teklifinde bulundular. "Hatun'a iş verelim, Hatun susacak" sandılar. Biz bu davanın peşinde olacağız, giden canlarımızın hesabını dört duvar arasında versinler. Tazminatın peşinde değiliz. Bunu herkes bilsin. Parayla satıldığımıza dair sosyal medya üzerinden çok tepki aldım. Herkes maddiyat için yaşar olmuş. Allah bizi onlardan eylemesin."

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Reklamı Geç
Advert