Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 24-06-2021 09:18   Güncelleme : 24-06-2021 09:41

Palu Ailesi Dava Duruşması Yarın Yeniden Görülüyor

Palu Ailesi Dava Duruşması Yarın Yeniden Görülüyor

Kamuoyunda "Palu Ailesi" olarak bilinen sanıkların Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamasında, Meryem Tahnal'ın (35) kızı Melike Tahnal'ın (8) Sakarya'nın Ferizli ilçesinde öldürüldüğü öne sürülmüştü. Meryem Tahnal’ın öldürülmesi olayı ile ilgili yargılanan Palu ailesi ve ailenin damadı Tuncer Ustael hakkında mütalaa verilmiş, Cumhuriyet Savcısı, damat Tuncer Ustael'in ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını talep ederken, diğer sanıkların ise 'kasten adam öldürmeye yardım etme' suçundan cezalandırılmalarını istemişti.

Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın son duruşması Nisan ayı sonunda görülmüştü. Duruşma yarın yeniden görülecek.

NE OLMUŞTU?

"İSPİRTO İÇİRDİ.. AĞACIN ALTINA GÖMDÜ"

Duruşmada kendilerine cinlerin musallat olduğunu iddia eden Ayşe Palu, eniştesi Tuncer Ustael’in kendilerine ispirto içirdiğini, yeğeninin öldüğünü ve eniştesi ile birlikte bir ağacın altına gömdüğünü öne sürmüştü.

"KARNINDA CİN VAR"

Tuncer Ustael’i suçlayan Havva Palu da '' Tuncer çocukları dövüyordu, bizi aç bırakıyordu. Tuncer, Melike’nin karnında cin var diyerek önce karnına tekme attı, sonra da ispirto içirdi'' demişti.

CEZA TALEBİ

Duruşmada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanık Tuncer Ustael’in Meryem Tahnal’ı ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek ve üst soy veya alt soydan birine ya da eş veya kardeşe karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 4 yıldan 14 yıla kadar, ‘banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması' suçundan ise 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etmişti.

SUÇUNDA İNDİRİM 

Aynı zamanda savcı mütalaasında, diğer sanıkların da ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘kasten adam öldürmeye yardım etme’ suçundan her birine ayrı ayrı 16 ila 23 yıl 6 aya kadar hapis cezası verilmesini istemişti. O dönemde Fatih Palu'nun yaşı küçük olması sebebiyle suçunda indirim yapılmasına mütalaa verilmişti.

DURUŞMA 25 HAZİRAN'A ERTELENMİŞTİ

Son sözleri sorulan sanıklar suçsuz olduklarını ifade ederek, tahliye ve beraatlerini talep etti. Mahkeme heyeti, sanık avukatlarının mütalaaya süre talep etmeleri üzerine Mahkeme heyeti duruşmayı 25 Haziran'a ertelemişti. Yarın gerçekleşecek duruşmada ne karar çıkacağı merakla bekleniyor. 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Reklamı Geç
Advert