Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 22-10-2019 10:48

Öztrak'tan Tank Palet Çıkışı

Öztrak'tan Tank Palet Çıkışı

CHPli Öztrak, Sakarya'daki Tank Palet için "İktidar, 50 milyon dolar bahanesiyle Tank Palet Fabrikası’nı peşkeş çekti" dedi.

CHP Sözcüsü Öztrak, iktidarın kendine yakın iş adamlarını kurtarmak için Varlık Fonu’nu kullandığını belirterek, “Ondan sonra da 50 milyon dolar bahanesiyle tank palet fabrikasını Katar ordusuna peşkeş çekiyorlar” dedi.

CHP genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gazetecilere yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Trump’ın mektubuna tepkisiz kalmasına tepki gösterdi. Öztrak, bütçenin sadece iktidara yakın iş adamlarını kurtarmak için hazırlandığını belirterek, “Bu borçlarla yok İstanbul Finans Merkezi yok şu bu diyerek kendi yandaş müteahhitlerini kurtarıyorlar. Ondan sonra da 50 milyon dolar bahanesiyle tank palet fabrikasını Katar ordusuna peşkeş çekiyorlar” ifadelerini kullandı.

CHP Sözcüsü Öztrak’ın açıklamalarının satır başları şöyle:

"AK Parti iktidarında buharlaşan değerlere devlet geleneği de eklendi. Trump'ın mektubu AK Parti Genel Başkanı tarafından sineye çekildi. Trump sevgisi ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti’nin önüne geçti? Halkbank dosyasının açıldığı duyan şu anki Merkez Bankası Başkanı ABD'de toplantıya katılmaktan vazgeçtiler, daha doğrusu gidemediler.

'Ben Trump'tan başka biriyle oturmam' diyen Erdoğan, Trump'ın yardımcısı ile 1 saat 10 dakika konuştu. ABD, YPG terör örgütüne vekâleten masaya oturdu. Uluslararası haber ajansları YPG'nin ABD ile bu sürede kesintisiz görüştüğünü söyledi.

Kaynak Yeniçağ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA