Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 15-06-2020 17:04   Güncelleme : 15-06-2020 17:25

Öztrak, Demirtaş paylaşımına kızdı: En ağır şekilde cezalandırılmalı

Öztrak, Demirtaş paylaşımına kızdı: En ağır şekilde cezalandırılmalı

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'a yönelik Twitter'da yapılan paylaşımı "cinsiyetçi ve hakaret içerikli" paylaşım olarak nitelendirerek tepki gösterdi. Öztrak, Sakarya'daki Vedat Y. tarafından atıldığı öne sürülen tweet için "Toplum önündeki kadınlara hakaret etme, cinsiyetçi, ayrımcı, nefret dilini kullanma cesaretini bu müptezeller kimlerden alıyor?" diye konuştu.

CHPliÖztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Başak Demirtaş’a sosyal medya üzerinden yapılan saldırıya ilişkin "Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz.  Sayın Demirtaş’a yapılan bu pespaye, adi hakaretin, bu nefret dilinin sahibi en ağır şekilde cezalandırmalıdır" ifadelerini kullandı.

Öztrak konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Siyaseti zehirleyen bu trol aklı rezillikte de sınır tanımıyor. Sayın Selahattin Demirtaş’ın eşi Sayın Başak Demirtaş’a sosyal medya üzerinden bir yeşil benekli tarafından, son derece edepsizce ve ahlaksızca bir saldırı oldu. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz.  Sayın Demirtaş’a yapılan bu pespaye, adi hakaretin, bu nefret dilinin sahibi en ağır şekilde cezalandırmalıdır.  

Toplum önündeki kadınlara hakaret etme, cinsiyetçi, ayrımcı, nefret dilini kullanma cesaretini bu müptezeller kimlerden alıyor? Hesabına “yeşil benek” koyan herkes istediğine istediği gibi hakaret etme cesaretini nereden buluyor? Saraydan aldıkları cesaretle zıvanadan çıkan bu mafyatik trol siyasetinin söylemleri bu toprakların insanlarının örfüne de adetine de yakışmıyor. Sonra da güzel ülkemizde kadın cinayetleri neden patlıyor diye soruyoruz."

Kaynak AnkaHaber

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA