SİYASET
Giriş Tarihi : 24-05-2021 16:01   Güncelleme : 24-05-2021 16:24

Özdemir'den Akçakoca Müftüsüne tepki: Balkan tarihini iyi araştır!

Özdemir'den Akçakoca Müftüsüne tepki: Balkan tarihini iyi araştır!

İYİ Parti Ferizli İlçe Başkanı Akın Özdemir, verdiği vaaz ile tepki çeken ve hakkında soruşturma başlatılan Akçakoca Müftüsüne tepki gösterdi. Özdemir, müftü  Şaban Soytekinoğlu'na "Selanik, Vodina, Makedonya ve Balkan tarihini araştırmasını tavsiye ediyorum" dedi. İşte İYİ Partili Akın Özdemir'in sosyal medyada yaptığı o açıklama:

"CAMİ KÜRSÜLERİ AKLINA GELENİN SÖYLENECEĞİ YERLER DEĞİL"

"Geçtiğimiz Cuma günü Memleketim dediği Güzel Karasu ilçemizi ziyarete gelen Düzce Akçakoca ilçe müftüsü, sözüm ona Din adamı Şaban Soytekinoğlu bir camide cuma namazı öncesi vermiş olduğu vaazda Selanik ve Balkan göçmenlerine dil uzatarak , göçmen halkının yüzde doksanı yahudidir demiş ve dahada ileri gidip Müslüman bile değillerdir, diyerek haddini aşmıştır. Daha birçok söylemiyle kin kusan, Müslüman aleminin kutsal mekanı olan camide, bir din adamına ve hatta temsil ettiği Müftülük makamına yakışmayan davranışlarda bulunması bizleri rahatsız etmiştir. Ayrıca Cami kürsüleri din adamı olsun olmasın herkezin aklına geleni söyleyebileceği yerler değildir.

"BALKAN TARİHİNİ İYİ ARAŞTIR"

Kin, nefret ve şiddet içeren açıklamalar hiç bir insana yakışmayacağı gibi , güzel dinimizi yayan, onu anlatan bir Devlet görevlisine asla yakışmamıştır. Selanik göçmeni bir Atanın, Dedenin torunu ve torunları olarak Akçakoca müftüsü Şaban soytekinoğlu'nu şiddetle kınıyor, kendisini Selanik, Vodina, Makedonya ve Balkan tarihini araştırmasını tavsiye ediyorum."

HABER HÜLYA SÜRÜCÜ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA