Ferizli
Giriş Tarihi : 23-09-2021 17:26   Güncelleme : 23-09-2021 17:40

Özdemir: Yılan hikâyesine dönen ortaokulda işler yolunda gitmiyor

Özdemir: Yılan hikâyesine dönen ortaokulda işler yolunda gitmiyor

İYİ Parti Ferizli İlçe eski başkanı Akın Özdemir "Ferizli'de yılan hikayesine dönen Ortaokulda işler yolunda gitmiyor" dedi. Özdemir, sosyal medya hesabından konuya ilişkin olarak şunları yazdı:

"BİR TÜRLÜ EĞİTİME AÇILMADI"

"Bir sene önce güçlendirme çalışmalarına başlanan okulda, Temmuz ayında biteceği açıklanan okul inşaatı okullar açılmasına rağmen bir türlü eğitime açılmadı. Bu sebepten doları ikili eğitim ( sabahçı,öğlenci) sisteminde Şht. Hacı uzun ilkolunda eğitime geçildi, ama malesef okul yetersiz, öğrenciler ve veliler zor durumda. sekizde başlaması gereken ilk ders 7.30 da başlıyor, böyle olunca da çocuklarımız saat yedide hatta uzak mahallelerdeki yavrularımıza 6.30 da kalkmak zorunda kalıp yollara düşüyor. Okulun tadilatını yarım bırakan mütahit ortalarda yok, soğuklar başladı , işler tamamlanmadığı için doğalgaz açılmıyor , temizlik yapılıp sınıflar yerleştirilemiyor, sınıflar hazır hale gelse bile kapıları kasasından büyük olduğu için kapanmayanlar var.

"KADERİNE TERK EDİLDİ"

Keza bunun çevre düzenlemesi de başka bir konu, resimlerde gördüğünüz yer çalıbayırı değil o bitmeyen okulun bahçesindeki yabani otlar, neredeyse ağaç kıvamına gelmişler, anlayacağınız okul kaderine terk edilmiş durumda .

"SARIYER'DEKİ BİR ŞİRKETTEN MEDET UMULUYOR"

İşin tuaf yanı ilçemizde onlarca saygın müteahhit varken İstanbulun bir ucundaki Sarıyer'deki bir şirketten medet umuluyor.

Medyaya düşmese de sıkıntı büyük. Buradan şunu belirtmek istiyorum bu okulu el birliği ile ayaklandıracak eğitime hazır hale getirecek ilçesini seven mütahit kardeşlerim, abilerim yok mu?

"GÜNAHTIR"

Günahtır çocuklarımıza, yazıktır, bu çocuklar bizim değil mi ? Biz gelişme çağındaki, bilgiyi alabilecekleri en verimli yaşlardaki çocuklarımıza haketmedikleri bu muameleyi yaparsak gelecekte onlardan ne bekleyebiliriz. Öğretmenlerimiz,idarecilerimiz zor durumda , görevli personel zor durumda ve çaresiz. Yetkililerin bir an önce bu konuyla ivedi olarak ilgilenmelerini bekliyoruz.

Pandeminin artışta olduğu okullarda birde böyle sorunlarla uğraşmak herkesi yoruyor."

Hülya SÜRÜCÜHülya SÜRÜCÜ