Advert

Advert

Advert
Geyve
Giriş Tarihi : 22-04-2021 00:10   Güncelleme : 22-04-2021 00:20

Ormanlık alanda yangın eğitimi!

Ormanlık alanda yangın eğitimi!
Geyve İşletme Müdürlüğü Yangınla Mücadele Hazırlıklarını Tamamladı
2021 yılı  orman yangınları sezonu öncesi, her yıl düzenli olarak yapılan orman yangınlarıyla mücadelede iş başı eğitimi, Geyve Orman İşletme Müdürlüğü,  Doğantepe Orman Deposu yerleşkesi ve yanında yer alan orman içi açıklık alanda gerçekleşti.
 
Eğitime, Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen, OYM Şube Müdürü Mehmet Çalışkan ve Şube Mühendisleri, İşletme Müdürü Celalettin Kaba, İşletme Müdür Yardımcısı, Orman İşletme Şefleri, orman muhafaza memurları ve yangın ilk müdahale ekipleri katıldı.
 
Orman yangınlarının çıkış nedenleri, yangın harekatı ve organizasyonu, haberleşme, bilgilendirme, orman yangını türleri, müdahale metotları, yangın öncesi harekata hazırlık konuları, yangın sırasında iş sağlığı ve güvenliği, doğrudan müdahale , yangını kontrol altına alma, söndürme, soğutma çalışmaları ve yangın sonrasında yapılacaklar işler hakkında teorik bilgiler anlatıldı.
 
Eğitimin tatbikat bölümünde; arazözler, ilk müdahale ve su ikmal araçlarının performanslarına yönelik tatbikatlar yapıldı. Arazözlerde bulundurulacak yangın ekipmanları, söndürme çalışmalarında kullanılan el aletleri, yangın ekipleri arasında koordinasyon, haberleşme,  orman yangınlarıyla mücadelede yangın işçilerinin sevk ve idaresi konularında uygulamalar yapılarak, eğitim başarılı bir şekilde tamamlandı.
 
 
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA