Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 31-03-2021 21:30   Güncelleme : 31-03-2021 21:40

Ormanlarda açma-işgal suçluları drone ile denetlenecek!

Ormanlarda açma-işgal suçluları drone ile denetlenecek!
İzin Sahalarında Dron ile Elde Edilen Ölçüm ve Görüntülerin İşlenmesi ve Değerlendirilmesine ilişkin toplantı düzenlendi. 
 
Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, maden işletme izin sahalarında yapılan ölçümler ve bu ölçümler sonucu elde edilen görüntüler, yapılan iş ve işlemler ile ilgili, Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat’a bilgilendirme sunumu yapıldı.
 
Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk sosyal tesislerinde yapılan bilgilendirme sunumu, Bölge Müdürü Ziya Polat Başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcıları Halil Karademir ve Yakup Eraslan, İzin İrtifak Şube Müdürü Murat Sezen, Adapazarı İşletme Müdürü Serdar Kabakçı, İşletme Müdürlüğü Şeflerinin katılımıyla gerçekleşti.
 
Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğü hudutlarında kalan, izinli maden işletme ve tesis izin sahalarının, sınır noktalarının ölçüm iş ve işlemleri hizmet alımı ile serbest meslek mensubu büro sahiplerine yaptırılmıştı. 6831 Orman kanununun  16. ve 17. maddesine göre verilen mevcut izinlerin sınır noktalarının, dron ile fotogrametrik haritalama ve güncel orto- foto görüntülerin çakıştırması değerlendirildi.
 
Bölge Müdürü Ziya Polat,, Bölge Müdürlüğünde görev yapan teknik personelin, ormancılık faaliyetlerinde, özellikle maden sahalarının kontrolünde iha’lardan elde edilen görüntülerin haritalara işlenme ve değerlendirme çalışmalarına önem verilmesi gerektiğini, izin sahalarının denetim ve kontrollerinin mevzuata uygun, zamanında yapılmasını, 10-11 yıl önceki hava fotoğrafları ile bugünkü güncel hava fotoğraflarının üst üste çakıştırıp, ormanlarda açma-işgal suçlarının ivedi bir şekilde tespit edilmesini talimatladı. Yapılan çalışmaların bugün için bir milat olduğunu söyledi.​
 
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA