Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 28-07-2020 13:00   Güncelleme : 28-07-2020 13:12

Ormanlarda açma-işgal suçlarına fotoğraflı takip..!

Ormanlarda açma-işgal suçlarına fotoğraflı takip..!
Temmuz Ayı Sonu Genel Değerlendirme Toplantısı Kefken’de yapıldı. Toplantıda konuşan Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, "OZM şubesi 2-3 yıl önceki hava fotoğrafları ile bugünkü güncel hava fotoğraflarını üst üste çakıştırıp, ormanlarımızda açma-işgal suçlarını tespit edecek" açıklamasında bulundu.
Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, Temmuz ayı sonu itibarıyla 2020 yılı programının masaya yatırıldığı “Genel Değerlendirme Toplantısı”  Bölge Müdürü Ziya Polat Başkanlığında; Bölge Müdür Yardımcıları Halis Belen, Halil Karademir, Adil Şencan, Şube Müdürleri, İşletme Müdürleri, Fidanlık Müdürü ve Hukuk Müşavirinin katılımıyla İzmit Orman İşletme Müdürlüğü bağlı, Kefken Sosyal Tesislerinde yapıldı.
Bölge Müdürü Ziya Polat, toplantının açılış konuşmasında; ‘’2020 yılının ilk altı aylık süresini tamamladık. Temmuz ayı ile birlikte yılın ikinci dönemini girdik. 2020 yılı program ve gerçekleşmelerini, yıl sonunda yüzde yüz gerçekleştireceğiz
 
Ağustos Ayında Termin Planlarını Yakalayacağız
 
 Özellikle üretimde tüm İşletme Müdürlüklerimiz programlarını, yıl sonundaki hedeflerimiz doğrultusunda, 2020 yılı damga-üretim ve satışlarını yüzde yüz gerçekleştirecektir. İşletme Müdürlüklerimizin üretim işlerini, İşletme Pazarlama Şubesi, haftalık olarak takip edecek olup, önümüzü görmemiz için, program gerçekleşmeleri, Ağustos ayı sonu itibarıyla termin planlarına eşit ya da üstünde olmasını hedefliyoruz. Bu konuda asla tavizimiz yok.
 
Bölge Müdürlüğümüzün, İnşaat ve İkmal Dairesi Başkanlığından,  2020 yılı için talep ettiği ek yatırım programları ve ödenekleri onaylanıp geldi. Bu nedenle yılın geride kalan süresini de dikkate alarak, ihalelerimizi hızlı bir şekilde yapalım. 2020 yılı sonu itibariyle sanat yapısı, büyük onarım, yeni yol, tesisat, tamirat ve bahçe tanzimlerini bu yıl içinde bitirip, gelecek yıla bırakmayalım.
 
Kayında  Bol Tohum Yılı Olan Bölmeler Tespit Edilecek
 
Silvikültür çalışmalarını zamanında yapacağız. Kayında  bol tohum yılı olan bölmeler hızlı bir şekilde tespit edilecek,  arazi hazırlıklarına hızlı bir şekilde başlanılıp bitirilecektir. Silvikültür programlarında da termin planlarına göre hareket edeceğiz.
 
Kadastro mülkiyet ile ilgili tüm başmühendisliklerimiz 2020 yılı programlarını yıl sonunda yüzde yüz gerçekleştirecektir. Program gerçekleşmelerini Kadastro Mülkiyet Şube Müdürü yakından takip edecektir.
 
İzin irtifak sahalarında, mevzuata göre yapılması gereken denetimler zamanında yapılacak, izin sahalarında aşım olup olmadığını tespit edecektir. İzin bedellerinin tahsilatı takip edilecek ve izin sahiplerine tebligatlar süresinde yapılacaktır. İşletme Müdürlüklerimiz, açma-işgal sahalarını tek tek tespit edip suç zabıtlarını tutacaktır. OZM şubesi 2-3 yıl önceki hava fotoğrafları ile bugünkü güncel hava fotoğraflarını üst üste çakıştırıp, ormanlarımızda açma-işgal suçlarını tespit edecektir." dedi.
 
Toplantıda; önce sırasıyla Orman İşletme Müdürleri ,daha sonra da Şube Müdürleri karşılık olarak konuları ile sorun ve çözüm önerilerinde bulundular.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA