Advert
Akyazı
Giriş Tarihi : 30-03-2021 11:14   Güncelleme : 30-03-2021 11:23

Orman Köylüsüne Traktörler Törenle Teslim Edildi

Orman Köylüsüne Traktörler Törenle Teslim Edildi
Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, 2021 yılı Orköy programı kapsamında, Akyazı Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı orman köylerinde yaşayan vatandaşlarımıza ormancılık faaliyetlerinde işlerin daha etkin ve verimli bir şekilde yapılması amacıyla 10 adet traktör teslimi ilçe protokolünün de hazır bulunduğu programda törenle  gerçekleştirildi.
 
Programa Orman Bölge Müdürü Ziya POLAT Başta olmak üzere, Akyazı Kaymakamı Yakup GÜNEY, Akyazı Belediye Başkanı Bilal SOYKAN, Akyazı Müftüsü Kamil Özcan DEMİR, Orköy Şube Müdürü M. Murat BİLİNMİŞ, Akyazı Orman İşletme Müdürü Erkan KILIÇ, Müdür Yardımcısı Pınar DÖNMEZ, Orman İşletme Şefleri ve vatandaşlar katıldı.
 
Törende traktörlerine kavuşan orman köylüsünün memnuniyeti yüzlerinden okunuyordu. Törene katılan vatandaşlar, bu tür desteklerden dolayı müteşekkir olduklarını ve yapılan desteklerin devam etmesi gerektiğini ifade ettiler. Program kapsamında vatandaşlar ile hasbihal eden Orman Bölge Müdürü Ziya POLAT; %20 hibe ve 7 yıl geri ödemeli olan kredi desteğinin geçen yıl yapılan bir düzenleme ile faizlerin de sıfırlandığını beyan ettiler.
 
Bu tür desteklerin önümüzdeki dönemlerde de arttırılarak devam edeceğini ifade eden Bölge Müdürü, Orman köylüsüne yapılan mekanizasyon destekleri ile orman üretim çalışmalarının daha prodüktif ve daha teknik olacağını, bu minvalde katma değerin de daha fazla olmasından dolayı ülke ekonomisine de destek olacağını söyledi.
 
Akyazı Orman İşletme Müdürlüğünce, Orköy destekli traktör dağıtım töreni, 5 adet Güzlek köyüne, 2 adet merkez Yeniköy’e, 2 adet Mansurlar köyüne, 1 adet Taşyatak köyüne olmak üzere, toplam 10 adet  traktörün, hak sahiplerine  anahtar tesliminin ardından sona erdi.
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA