Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 17-09-2020 16:17   Güncelleme : 17-09-2020 16:37

Orman Genel Müdürü Sakarya’daydı

Orman Genel Müdürü Sakarya’daydı

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey “Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali”  açılış programları kapsamında Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

       Genel Müdürüü, Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat  ile birlikte Bölge  Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İşletme Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve İşletme Şefleri ile çalışanlar karşıladı.

        Bölge Müdürlüğü site, sosyal tesis ve idare binasında kurum kimliğine yakışır yatırımları inceleyen Genel Müdür Karacabey, emeği geçenlere teşekkür ederek şeref defterini imzaladı. Genel müdür ayrıca, sosyal tesiste yeni düzenlenen ve Sakarya Hendek’te orman kaçakçıları ile mücadele ederken şehit olan Orman işletme şefi Mehmet SOYDİNÇ’in adı verilen modern toplantı salonunun açılışını yaptı.

        Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat şunları söyledi: ‘’ Genel Müdürlüğümüzce 2019 yılında alımı yapılan personel ve 2020 yılında göreve yeni başlayan Orman İşletme Şefleri ve orman muhafaza memurlarıyla kadromuz güçlendi. Bölge Müdürlüğümüzün orman muhafaza memuru norm kadrosunu yakalamak için, bölgemize yapılacak yeni atamaların devam edecek olması bizi son derece mutlu etti.

Bölge Müdürlüğümüze verdiğiniz ek program ve ödenekler ile, İl ve İlçelerimizdeki tüm idari binalarımız, lojmanlarımız, yangın ilk müdahale ekip binalarımızı, yangın kulelerimizi ,toplu koruma ekip binalarımızı kurumumuza yakışır hale getirdik. 2020 yılı yatırım programlarını tamamladık. 2021 yılı için  Merkezde ve diğer İşletme Müdürlüklerimizde fazla tadilat işimiz kalmadı. Makina parkımız yeni araçlarına kavuştu. Araç filomuz güçlendi. Verdiğiniz destekten dolayı, şahsım ve tüm personelim adına, şükranlarımı sunuyorum".

Genel Müdür Bekir Karacabey de konuşmasında şunları dile getirdi: "Orman yangınının olmadığı bir günde sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Maalesef Ülke genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması, yaz aylarının kurak geçmesi, iklim değişiklikleri ve küresel ısınmalardan dolayı 2020 yılında orman yangınlarıyla mücadelemiz zor geçiyor. Orman yangınlarına karşı yeni yöntem ve stratejiler geliştirmemiz gerekiyor. Her zaman hazır ve teyakkuzda olmamız gerekir. Yaptığınız bu kutsal ve tehlikeli görevde 80 milyonun yükünü taşıyoruz. Yangın ilk müdahale ekiplerimizin, Orman yangınlarında göstermiş olduğu üstün mücadele takdire şayan. Bir iki saat ile uyku ile yorulmadan, milletimize layık olacak şekilde özverili, azim ve başarıyla yangınları söndürüyorlar.

Genel Müdürlüğümüzce, ormanlarımızın usulsüzlüklere karşı koruma faaliyetlerimiz 7 gün 24 saat devam ediyor. Sakarya’nın koruma hassasiyetini biliyoruz. Bu koruma faaliyetleri, Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurlarımız tarafından titizlikle yürütülmelidir. Koruma kontrol konularında en önemli konu birlik beraberliktir. Eğer bizim ekibimiz, birlik ve beraberlik içerisinde olursa bunların üstesinden başarıyla geliriz. Mücadelemizi sonuna kadar yürüteceğiz. Başta Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya POLAT olmak üzereburada bulunan tüm çalışma arkadaşlarımıza, kazasız belasız, işlerinizde kolaylıklar diliyorum".

        Toplantıdan sonra Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali açılışına katılan Orman Genel Müdürü, festival katılımcılarına orman yangınları başta olmak üzere ormancılık faaliyetleri hakkında konferans verdi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA