Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 23-09-2020 19:21   Güncelleme : 23-09-2020 19:44

Orman Bakanlığından bölgeye 150 adet fotokapan geliyor

Orman Bakanlığından bölgeye 150 adet fotokapan geliyor

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü 2020 yılı tüm ormancılık çalışmaları, program ve gerçekleşmeleri konulu “Genel Değerlendirme Toplantısı” Bölge Müdürü Ziya Polat’ın Başkanlığında; Bölge Müdür Yardımcıları, Halil Karademir, Halis Belen, Adil Şencan, Şube Müdürleri, İşletme Müdürleri, Fidanlık Müdürü V. ve Hukuk Müşaviri’nin katılımıyla, Bölge Müdürlüğü merkezi, Şehit İşletme Şefi Mehmet Soydinç toplantı Salonunda, 22 Eylül 2020 tarihinde yapıldı.

VATANDAŞ ODAKLI ÇALIŞMA

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bölge Müdürü Ziya Polat; şunları söyledi:

“Genel Müdürlüğümüz Bekir Karacabey’in, Bölge Müdürlüğümüzü ziyaretleri bizlere moral oldu.

Orman Genel Müdürümüzden aldığımız destek ve talimatlarına uygun olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çalışmalarımıza vatandaş odaklı, halkımıza hizmet anlayışı içerisinde devam edeceğiz.

MASKESİZ DOLAŞMAK YASAK

Covid-19 salgını devam etmekte olup, tedbirleri artıracağız. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulacak. Maskesiz hiçbir personelimiz bina içinde ve dışında dolaşamayacak.

2020 yılı program ve gerçekleşmelerini, yılsonu hedeflerimizi bu toplantımızda ele alacağız.

EK TAHSİS

Bölge Müdürlüğünün 2020 yılı damga, üretim ve satış programlarını İşletme Müdürlüklerimizin, yüzde yüz gerçekleştireceğine inancım tamdır. Lif-yonga firmalarının 2020 yılı tahsislerini karşıladık. Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından verilen ek tahsisleri de karşılayacağımızı düşünüyorum.

Işık-boşaltma kesimleri, tabii tensil programlarımız süreli işler olup, iş programı dahilinde her hafta takip edeceğiz. Arazi hazırlıklarımızı hızlı bir şekilde tamamlayıp, tohum dökülmeden önce sahadan çıkmamız gerekiyor.

SUÇ TUTANAĞI

Ormanda açma suçu işleyen, kim olursa olsun suç tutanağı tanzim edilerek, Cumhuriyet Savcılığına gönderilecektir.

ÇAPRAZ VE GECE KORUMA 

Ormanlarımızı taviz vermeden korumaya devam edeceğiz. İşletme Müdürlüklerimiz, Şeflikler arasında çapraz ve gece koruma işlerine ağırlık verecek. Bölge Müdürlüğü olarak gece korumalarına bizde sık sık katılacağız. Ormanlarımızı koruyup geliştirmek asli görevimizdir.

BÖLGEYE 150 ADET FOTOKAPAN

Orman Genel Müdürlüğü, 150 adet fotokapan alımı yapıp, bölgemize gönderecek. Her işletmeye yaklaşık 15 adet fotokapan düşecek. Korumada hassas olan alanlara fotokapan yerleştireceğiz.

Ormanlarımızın tescil işlemlerini hızlandırıp, ormanların tapularını biran önce alacağız. Bu konuda tüm arkadaşlar hassas davranmalıdır.

İzin-irtifak sahaların, arazi kullanma bedellerini, İşletme Müdürlüklerince takip edilecektir. İzin sahalarında aşım olup olmadığı kontrol edilecek. Eğer izin sahasında aşım varsa gerekli yasal işlem yapılacaktır.

2020 yılı tesisat-tamirat ödeneklerimizle, bakım ve onarımlarımızı tamamladık. Kurumlarımızın girişi, çıkışı, sitemizin bahçesi, alt ve üst yapı çalışmalarımızı, lojmanlarımızı, yangın ilk müdahale binalarımızı kurumumuza yakışır hale getirdik.

ORKÖY DESTEĞİ

Orköy kredileri bu teşkilatın gülen yüzüdür. Köylümüze verdiğimiz sosyal ve ekonomik nitelikli krediler, vatandaşın ihtiyacını karşılayarak ekonomik destek sağlayacaktır.

Piknik ve Mesire yerleri işletmeciliği yapan kişiler, plan revizyon taleplerini, İşletme Müdürlüğünce, uygun görüldüğü takdirde yapılacaktır. Mesire yerlerinin denetim ve kontrolleri zamanında yapılacak, kira bedelleri zamanında alınacaktır.

Şube Müdürlerimiz, İşletme Müdürlüklerindeki, 6919 denetimlerini, eski teftiş raporlarını da göz önüne alarak tamamladılar.

Kurumumuzun amacı, devletimizin malına zarar getirmeden, görev ve sorumluluğumuzun bilincinde çok çalışarak, milletimize hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu duygularla toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum.” 

Toplantıda; Orman İşletme Müdürleri, Fidanlık Müdürü ve Etüt Proje Başmühendisi, 2020 yılı program ve gerçekleşmelerini, yılsonu hedeflerini sunumlarıyla anlattılar. İşletme Avukatı ve Şube Müdürleri konularıyla ilgili sunum yaptılar.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA