TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 13-11-2019 19:44

Öğretmenin o sorusu cinsel tacizi ortaya çıkardı

Öğretmenin o sorusu cinsel tacizi ortaya çıkardı

Sakarya'nın komşu ili olan Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bir okulda öğretmenin “Kim ölmek istiyor?” sorusuna parmak kaldıran S.K.’nın cinsel istismara uğradığı iddia edildi.

Olay geçtiğimiz mayıs ayında ortaya çıktı. İzmit’te bir ilkokulda okuyan S.K., öğretmeninin sınıfta sorduğu “Kim ölmek istiyor?” sorusuna parmak kaldırdı. Parmak kaldıran 13 yaşındaki S.K. neden ölmek istediğini anlatmadı. Öğretmenin ısrarlı soruları üzerine cinsel istismara uğradığını söyledi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öğretmeni ve annesiyle karakola giderek ifade veren S.K., R.K.’nın kendisine yönelik cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 24 yaşındaki iş makinesi operatörü R.K. suçlamaları reddetti. R.K. hakkında Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesinde kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve cinsel istismar suçlamasıyla dava açıldı.

“ABİSİYLE YAKIN ARKADAŞTIM”

Bugün görülen ilk duruşmada hakim karşısına çıkan R.K., “Ben S.K.’nın abisiyle yakın arkadaştım. Abisi bir süre önce hayatını kaybetti. Bu nedenle beni suçluyor olabilir. Suçlamaları kabul etmiyorum ve beraatımı istiyorum” dedi. ŞİKÂYETİNDEN VAZGEÇTİ Ardından söz verilen S.K.’nın annesi M.K. ise, “Ben olayı okuldaki öğretmenlerden öğrendim. Biz komşusuyuz. Olay tarihinde hem kızımın hem de sanığın yaşı küçüktü. Olayın sadece bir kere olduğunu biliyorum. Daha fazla olsaydı şikâyetçi olurdum, ama şuanda şikâyetçi değilim” dedi.

OLAY 9 YIL ÖNCE YAŞANMIŞ

Mahkeme heyeti cinsel istismar olayının 9 yıl önce yaşanmış olması nedeniyle mağdurun beyanına itibar edilip, edilmeyeceğine ilişkin Kocaeli Üniversitesi Adli Tıp Kurumu’ndan beden ve ruh sağlığını gösterir rapor alınmasına ve tanıkların dinlenmesine karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Habertürk
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA