Advert
Sakarya Eğitim
Giriş Tarihi : 21-04-2021 10:44   Güncelleme : 21-04-2021 10:51

O üniversiteye Sakaryalı rektör atandı

O üniversiteye Sakaryalı rektör atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ataması ve Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre İbn Haldun Üniversitesi'ne Sakaryalı Rektör atandı. Buna göre İbn Haldun Üniversitesi'nin yeni Rektörü Prof. Dr. Atilla Arkan oldu.

Atilla Arkan Kimdir?

1968 yılından Adapazarı'nda doğdu. İlk ve Orta öğretimini Adapazarı’nda tamamladıktan sonra 1991 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini tamamladı.

1994 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri programında yüksek lisansını tamamladı. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri programında doktorasını yaptı. 2008 yılında Doçent oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Merhum Aziz Duran’ın Başkanlığı döneminde Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı görevini yaptı.  2 yıl akademik çalışmalar yapmak üzere Kanada’da bulundu.

2014 yılında Sakarya Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas tarafından Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine atandı. 2014 yılında Sakarya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zeki Toçoğlu’nun danışmanlığını yaptı. 

2017 yılında Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Eğitim ve Sosyal Politikalar Araştırmaları Direktörü oldu. Prof. Dr. Atilla Arkan, son olarak Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam felsefesi Anabilim Dalı Başkanı olarak görevini yürütüyordu. SETA Eğitim ve Sosyal Politikalar Araştırmaları direktörlüğü de yapan Arkan, İngilizce ve Arapça biliyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA