Akyazı
Giriş Tarihi : 07-09-2020 11:05

O şeyh her yerden kovulmuş!

O şeyh her yerden kovulmuş!

Kendisini Uşşaki Tarikatı'nın lideri olarak tanıtan, Sakarya'nın Akyazı ilçesinde, 12 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıkan Eyüp Şağban ile ilgili gerçekler ortaya çıkıyor. Sabah Gazetesi, Uşşaki Vakfı'nın birçok kez, 'Sahtekardır' açıklaması yaptığını yazdığı Şağban'ın, tarikat tarikat gezdiğini, 'Şeyh'lik hırsı yüzünden tüm tarikatlardan kovulduğunu yazdı. Gazete ayrıca, Oda TV'ye de eleştiri getirdi. İşte Sabah Gazetesi'nde yayınlanan o haberin ayrıntıları:

UŞŞÂKI VAKFI; 6 DEFA EYÜP FATİH ŞAĞBAN'LA HİÇBİR İRTİBATI VE ALAKALARININ OLMADIĞINI AÇIKLADI

Uşşâki Vakfı; 5 Ekim 201615 Şubat 201824 Şubat 201816 Mart 20182 Eylül 2020 ve 4 Eylül 2020 tarihlerinde açıklamada bulundu ve kamuoyunda 'Fatih Nurullah Efendi' olarak bilinen Eyüp Fatih Şağban ve grubuyla hiçbir irtibatı ve alâkalarının bulunmadığını açıkladı.

ODA TV; UŞŞÂKI VAKFI'NIN AÇIKLAMASINA RAĞMEN 4 SENEDİR EYÜP FATİH ŞAĞBAN'I "UŞŞAKİ TARİKATI LİDERİ" OLARAK TANITIYOR

Oda TV'nin haberlerinde; Uşşâki Vakfı'nın 6 defa açıklamada bulunmasına rağmen Eyüp Fatih Şağban'ı (58) dört senedir "Uşşaki Tarikatı Lideri""Fatih Nurullah Efendi" ve "Fatih Nurullah Efendi ve Cemaati" olarak tanıtması dikkat çekici bulunuyor.

UŞŞÂKI VAKFI: "2016'DA 'İLGİMİZ YOK' DEDİK", "16 MART 2018'DE KAMUOYUNA BİLDİRMİŞTİK"

Uşşâki Vakfı'nın Instagram hesabından yaptığı açıklamada; Uşşâki Vakfı'nın Eyüp Fatih Şağban'la hiçbir alakalarının olmadığını yeniden kamuoyuna açıkladı ve "2016'da ilgimiz yok dedik" ve "16 Mart 2018'de kamuoyuna bildirmiştik" ifadeleri kullanıldı.

Uşşâki Vakfı'nın Instagram hesabından yaptığı açıklamada; Uşşâki Vakfı'nın Eyüp Fatih Şağban'la hiçbir alakalarının olmadığını yeniden kamuoyuna duyurdu.

Açıklamada; Uşşâki Vakfı'nın 5 Ekim 2016 ve 16 Mart 2018 tarihinde Eyüp Fatih Şağban hakkında yaptığı basın açıklamalarının ekran kaydı verildi. Basın açıklamalarında Uşşâki Vakfı'nın yönetim kurulu üyelerinin imzaları yer aldı.

Kaynak: Sabah Gazetesi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA