TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 09-09-2020 13:57   Güncelleme : 09-09-2020 14:09

O Kaymakam FETÖ’den açığa alındı

O Kaymakam FETÖ’den açığa alındı

FETÖ ile bağlantılı olduğu belirlenen aktif görevdeki 43 kaymakam ve vali yardımcısı İçişleri Bakanlığı talimatıyla görevden alındı. Bunların arasından Kocaeli Üniversitesi mezunu Bitlis Güroymak ilçe Kaymakamı Muhammet Furkan Sancaktutar da yer aldı.

FETÖ’nün “mülki idare mahrem imamları”na yönelik MİT ve Emniyet’in yürüttüğü çalışmalar sonucu elde edilen bilgilerden yeni isimlere ulaşıldı. Bilgiler, Ankara Başsavcılığı ve İçişleri Bakanlığı ile paylaşıldı. İddiaya göre, FETÖ ile bağlantılı 400 kaymakam ve vali yardımcısının isminin tespit edildiği bildirildi. Alınan bilgiye göre, FETÖ ile bağlantılı olduğu belirlenen aktif görevdeki 43 kaymakam ve vali yardımcısı İçişleri Bakanlığı talimatıyla görevden alındı. Dün sabah saatlerinden itibaren İçişleri Bakanlığı’ndan yeni görevden alma kararları illere tebliğ edilmeye başlandı.

KOÜ MEZUNU

Öte yandan Bitlis Güroymak ilçe Kaymakamı Muhammet Furkan Sancaktutar da açığa alınanlar arasında. Bayraktutar, 2015-2017 yılları arasında Düzce/Yığılca, 2017-2019 yılları arasında ise Artvin/Ardanuç Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuş, 2019 yılında Bitlis'in Güroymak ilçesine atanmıştı. Muhammet Furkan Sancaktutar, 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA