Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 13-09-2021 10:53

O görüntülere kızdı... Çağlar Çolak sessizliğini bozdu!

O görüntülere kızdı... Çağlar Çolak sessizliğini bozdu!

Devlet- i Aliyye Ocakları Sakarya İl Başkanı Çağlar Çolak; Balıkesir’in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99'uncu yıldönümü dolayısıyla CHP'li belediye tarafından düzenlenen törende yaşanan görüntülere sessiz kalmadı. Çolak, şu açıklamayı yayınladı:

"Sözde tören adı altında dinimize kadınlarımıza hakaret eden zihniyetlere sesleniyorum “ BAŞARAMAYACAKSINIZ “ Bu necip milletin değerlerine zarar veremeyeceksiniz. Gücünüz yetmez Dinimiz ile dalga geçmeye “DAHA FAZLA SABRIMIZI ZORLAMAYIN “

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Edremit Şubesi'nce hazırlanan temsilde çarşaflı bir kadının zincire vurulması ne anlatılmak istenirse istensin ne dinimize uygun ne örf adetimize. Peygamber Efendimiz (s.a.v) inde buyurduğu gibi ““Kadınlar hakkında birbirinize hayır tavsiye ediniz!” "Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür." Fakat anlıyoruz ki sözde organizasyonu düzenleyen şahıslarda ne asalet nede şeref bulunuyor. Daha söylenecek o kadar çok söz var ki dilim varmıyor. Anadolu'nun cesur, yiğit, kahraman kadınlarına kıyafetleri üzerinden yapılan saygısızlığı, çirkinliği savunan zihniyeti içtenlikle kınıyorum. Çarşaf çıkınca çağdaş olduğunu sanan aciz insanlar Kurtuluş Savaşında Çanakkale savaşında Cepheye mermi taşıyan Halide Onbaşı, Nezahat Onbaşı, Şerife bacı , Fatma Seher Erden ( Erzurumlu Kara Fatma ), Halime Çavuş ve daha yüzlercesi hiç mi tarihinizden yüzünüz kızarmıyor. Bu Vatan uğruna can veren binlerce analarımız kardeşlerimiz ablalarımız var azıcık Edep Ya hu Edep."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA