Untitled 1
SİYASET
Giriş Tarihi : 02-10-2020 12:37   Güncelleme : 02-10-2020 14:30

Nihat Ergün Sakarya'da konuştu: Kasım sonunda seçimlere hazırız

Nihat Ergün Sakarya'da konuştu: Kasım sonunda seçimlere hazırız

DEVA Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün Sakarya'ya geldi. Ergün, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Ergün, "Kasım ayı sonunda seçimlere hazırız" diye konuştu. Siyasi gündeme ilişkin açıklamalar yapan Nihat Ergün Serdivan ilçe kongresine de katılacak.

İŞTE NİHAT ERGÜN'ÜN KONUŞMASINDAN KESİTLER:

"Türkiye'de siyasetin de, ekonominin de yeniden yapılandırılması gerekiyor. En kötüsü ise yönetimin halkına doğru bilgileri iletmemesidir. Hasta rakamları, tüik tarafından açıklanan veriler ve enflasyon rakamları bunun en güncel örneğidir.

Cumhurbaşkanı İlk Göreve Gelirken Anayasa Maddelerine Göre “Tarafsız Olacağına Dair Yemin Ediyor” Bir Parti Başkanı Olan Cumhurbaşkanı Nasıl Tarafsız olacaktır? Bu Anayasa’ya göre Aykırı Değil midir? Anayasa’ya Aykırı Hareket Etmek Suç Değil midir ?

"DÖNGÜNÜN İÇİNDEYİZ"

Hukuksuzluğa alışmaktan daha kötü başımıza ne gelebilir? Hukuksuz oldukça otoriter, otoriter oldukça hukuksuzlaşan bir döngünün içindeyiz. Ne zamana kadar razı olacağız?

Bu bozulmaya, bu yozlaşmaya dur demek gerekiyor. Biz deva partisini bu yüzden kurduk. Bizi deva partisini kurmaya gençler itti. Okumuş, yetenekli gençlerimizin ülkeyi terk ettiğini gördük.

Şikayet etmekten vazgeçtik, mücadele etmeye başladık. Bizim zenginliğimiz yerin altında değil, bizim zenginliğimiz yerin üstünde. İnsanlarımız.

"HEP MÜTEAHHİTLERE YARDIM YAPILDI"

Bu zamana kadar hep müteahhitlere yatırım yapıldı, çok büyük müteahhitler türedi bu yönetim zamanında. Bizim büyük müteahhitlere değil Türkiye’yi ilerletecek kişilere yatırım yapmaya ihtiyacımız var. Bu yüzden biz insana yatırım yapacağız

Alimlerden ve bilgililerden sadakat ve yağcılık beklemekten vazgeçildiği anda sorunlarımızın çoğu çözülür. Bu sadece anlık bir irade meselesidir."

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA