TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 25-12-2021 13:45   Güncelleme : 12-01-2022 16:07

My Hero Academia İzle - Anime İzle - Death Note İzle

My Hero Academia İzle - Anime İzle - Death Note İzle

My Hero Academia İzle - Anime İzle - Death Note İzle

My HeroAcademia, Japon Manga serisi içinde yer alan bir animedir. Süper kahramanların bulunduğu eşsiz bir evreni anlatmaktadır. Her bir kahramanın belirli bir özelliği bulunur. Macera başta olmak üzere bilimsel fantezi türünde oluşturulmuş olan bu yapım farklı bir dünyanın kapılarını aralamaya sağlıyor. 5 farklı sezon ile oldukça ilgi çekmiş ve severek izlenmiş olan bu yapım 6 sezonu ile gündeme gelmeyi hedefliyor. Pekçok kesimin beğenerek izlediği pek çok kesiminde farklı yorumlarda bulunduğu bu anime 2019 yılında Harvey en iyi Manga ödülünü almıştır. Animeyi merak edenler My Hero Academia  izle seçeneği ile bu yapımı seyredebilir.

My Hero Academia

My Hero Academia konusu yönünden bakıldığında tamamı ile olağanüstülükler ile kaplı bir evren yer alıyor. Bu evren içerisinde her bir karakterin farklı bir özelliği ve kahramanlık hikayesi bulunmakta en zor durumlarda insanlara yardım ederek onları güç durumlardan kurtaran bu süper kahramanların farklı olağanüstü özellikleri dikkat çekicidir. Burada animenin konu olarak dayandırıldığı ana tema herhangi bir farklılığı ve olağanüstü ile bulunmayan ana karakter IzukuMidoriya üzerinden işlenmektedir. Etrafındaki herkes bir olağanüstü güce sahiptir fakat kendisinin bir gücü bulunmamaktadır. Bu onu olumsuz olarak etkilemektedir. Arkadaşları arasında kötü gözükmesine neden olmaktadır. Bu sebeple bu süper güçleri öğrenebileceği bir kahramanlık okuluna yazılır.

Death Note

Farklı ve olağanüstü ilgi çekici ve polisiye türünde yazılmış bir animasyon olan Death Note ilk defa gösterime girdiğinde büyük bir ilgi çekmiştir. İnternette aratarak anime  izle yazılarak sezonlar takip edilebilir. Haftalık olarak bir dergide yayınlanmış olan bu animasyon severek takip edilmektedir. Lise öğrencisinin etrafında geçen olaylar şaşırtıcı ve ilgi çekici hale gelmeye başlar. Konu olarak bakıldığında bir yaratık tarafından dünyaya fırlatılan ölüm defteri adı verilen olağanüstülüklerin barındığı bu güçlü sihire sahip olan defterin ele geçirilmesi ile başlayan maceralar bütününü içerir. Baş karakter YagamiLight derslerinde başarılı bir öğrenci olmaktadır. Bir gün bu defter ile karşılaşır. Defterin içerisinde belirli kuralların olduğunu görür. Başlangıçta ciddiye almaz. Defter ismi yazılan kişilerin belirli bir saniye sonra ölümünün gerçekleşeceğini yazmaktadır.

,Arka planda dünyada genel adaleti sağlamak isteği, güdüsü sürekli olarak onu tetiklemektedir ve burada aslında o yeni dünyanın tanrısı olmak isteme hevesiyle ilk denemesini gerçekleştirir. Bir süre sonra toplumda karşılaştığı kendisini desteklemeyen, alaycı davranan herkesi yok edebileceğini anladığında bu gücü kullanmaktan çekinmez. Anime boyunca şüpheli ölümlerin artması ile beraber interpol devreye girer ve dedektifler araştırmaya başlar. Olayın araştırmasını yapan dedektifler farklı isimlerle animede gözükmeye başlayacaktır. Dedektiflerin karakterleri ve bakış açıları da anime'de farklı bir efektif görüşle yansıtırlar. Merak edenler Death Note izle ile bu yapımı seyredebilir.