SİYASET
Giriş Tarihi : 08-09-2020 22:25   Güncelleme : 08-09-2020 22:42

Mütercimler'e bir tepki de Osmanlı Partisi İl Başkanı Kutun'dan...

Mütercimler'e bir tepki de Osmanlı Partisi İl Başkanı Kutun'dan...

Emekli Binbaşı, yazar ve yorumcu Erol Mütercimler’in Meltem TV’de Sakarya ile ilgili yaptığı ağır hakaretler şehri ayağa kaldırdı. Yaptığı konuşmalarla Sakarya'yı hedef alan Erol Mütercimler'e bir tepki de Osmanlı Partisi Sakarya İl Başkanından geldi. İl Başkanı Osman Kutun, katıldığı bir televizyon programında sarfettiği sözler nedeni ile Mütercimler'i kınadı. Erol Mütercimler'i Sakarya halkından özür dilemeye çağıran İl başkanının açıklaması şöyle:

"ÖZÜR DİLE"

"Erol Mütercimler denilen zaat Sakaryamıza, yaşadığımız bu kadim topraklara ağza alınmıyacak şekilde cüretkarca iskaflarda bulunmuştur. Kendisinin ne kadar şahsına münhasır bir insan olduğu ortadadır. Erol Mütercimler bir de öğretim üyesi olacak... Bağlı bulunduğu kurumda ne kadar öğretim görevlisi varsa hepsini göreve çağırıyorum, yaptığı konuşmaları misliyle kendisine iade ediyoruz, söylemlerinden dolayı kendisini Sakarya'da yaşayan bütün hemşehrilerimizden özür dilemeye davet ediyorum, aksi taktirde Sakarya onu her zaman nefretle anaıcaktır. Kamuoyuna duyrulur"

OSMANLI PARTİSİ SAKARYA İL BAŞKANLIĞI

MÜTERCİMLER NE SÖYLEMİŞTİ?

Mütercimler katıldığı programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu göreve davet ederek şunları söylemişti:

“İçişleri Bakanı’ndan ben rica ediyorum. Biliyorsun işte FETÖ'cülerin  yuvalandığı, Adil madil  hepsi buradan çıktı ya. Arkadaş ne oluyor yahu bu tarikatların hepsi burada. İçişleri Bakanı olarak bir sürü şeyden hassasiyet gösteriyorum diyorsun, gazetecinin peşindesin, iyi güzel, başarılı işler de yapıyorsun.  Gerçekten güzel işler yapıyorsun.

Arkadaş bu Sakarya bölgesindeki rezalet nedir? Neden bütün bu tarikatlar burada yuvalanmış. Bunun bir özelliği var, neyse bilmem. Bak bu Sakarya Bölgesi orada oturanların kalbi kırılsa da canları cehenneme.kırılsın. Aynen öyle söylüyorum. Niye söylüyorum söyleyeyim. Milli mücadele döneminde de biz en çok Mustafa Kemal Paşa iç isyanlarda nereden çekti biliyor musun? İşte bu bölgeden Sakarya’dan çekti. Niye biliyor musun? Burada sosyolojik bir şey var burada”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA