Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 02-05-2020 23:16   Güncelleme : 02-05-2020 23:28

Murat Arapoğlu babasının son durumunu paylaştı

Murat Arapoğlu babasının son durumunu paylaştı

Gazeteci Murat Arapoğlu, koronavirüse yakalanan babasının sağlık durumunu yeniden paylaştı. "Babam için dua edin" diyen Arapoğlu, tedavinin devam ettiği Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin internet sitesindeki tahlil sonuçlarına bakılan ekranın bozukluğundan dert yandı. Gazeteci Arapoğlu şunları aktardı:

"SABIR, SABIR"

"Öncelikle babamın doktorlarının bizlere sürekli söylediği 3 kelime ile başlamak istiyorum. SABIR, SABIR, SABIR.
Babamın solunum makinesine bağlı ve entübe (yani boğazında tüp ve uyutuluyor) durumu 37’nci gününde de devam ediyor. Ciğerleri ilk günden bugüne büyük gelişim gösterdi ve yaklaşık 4 gün önce yapılan covid-19 testi nihayet negatif çıktı. Daha önce çeşitli zamanlarda yapılan 2 testi pozitif çıkmıştı. Tıbbi adını bilmiyorum ben cimcikliyorlar diyeyim babam bunlara tepki veriyor buda beyin fonksiyonlarının yerinde olduğunu gösteren çok iyi bir şeymiş. Bunlar iyi gelişmelerdi. Ancak halihazırda kritik süreci devam ediyor. Çünkü yine çeşitli zamanlarda yapılan makineden çıkarma denemeleri başarısız oldu. Doktorları şuan bunun sebebini bulmak için içlerinden kemik iliği testi de olmak üzere çok sayıda testi yapmaya başladı. Bu durumun sebebini bulmak için aralarında Allah göstermesin kanserinde olduğu her şeyi araştırılıyor. Günlerimiz e-nabız üzerinden babamı takip etmekle geçiyor. Çünkü sizleri günlük arayan doktorlar ki bu doktorların bir kısmı sadece “durumu aynı değişen bir şey yok” demekle yetiniyor. Ara sıra sanıyorum uzman doktorlar arıyor ve size en kötüsünü de en iyisini de tek tek anlatıp sorularınızı cevaplıyor.

"TAHLİL EKRANI NEDEN BOZUK?"

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin internet sitesindeki tahlil sonuçlarına bakılan ekranı yaklaşık 10 gün önce bozuldu ve her yere bilgi vermemize rağmen hali hazırda düzeltilmedi. E-nabız sistemi de yaklaşık 3-4 gün Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin verilerini yayınlamadı. Bu konu ise İl Sağlık Müdürlüğünün girişimleri ile şuan için çözüldü. Bu ekranlar o hastanede hastaları olan aileler için çok önemli.

"HER ZAMAN ÇALIŞIR DURUMDA OLMALI"

Doktorların babam için nasıl ellerinden gelen her şeyi yaptığını hissediyor ve görüyorsak, hastane yönetiminin de ailelerin hastaları hakkında bilgi aldığı, durumunu gördüğü bu ekranları her zaman çalışır durumda tutmalarını ümit ediyorum.

Son olarak imza için gittiğim hastanede yaklaşık 15-20 dakika konuşma fırsatı bulduğum bir doktor kardeşimiz kendisinin de covid'e yakalandığını ve artık kurtulmuş olmasına rağmen hala vücudunun kırgın olduğunu, babamın enfeksiyon ve kan değerlerinde tutarsızlıklar bulunduğunu, (bunu bizde görebiliyoruz e-nabızda) bunların negatif çıkmasına rağmen covid sebebiyle olabileceğini, ancak başka bir şeyden de olabileceğini bu sebeple bir çok test yapıldığını ve yeni ve farklı testlerinde yapılmaya devam edeceğini söyledi.

"DUA EDİN"

Şimdilik durum bu. Babamdan ve tüm hastalarımızdan dualarınızı eksik etmeyin lütfen. Emin olun şuan her zamankinden çok daha fazla ihtiyaçları var. Zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde Allah tüm sağlık çalışanlarımıza zihin açıklığı, kuvvet ve sabır versin."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA