Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 09-09-2020 12:47

Müezzin cinayetinde şok ayrıntı… Tehdit ettiği gibi öldürmüş!

Müezzin cinayetinde şok ayrıntı… Tehdit ettiği gibi öldürmüş!

İzmit’te eşini boğarak öldüren müezzin Zülküf Güneş’in daha önce de eşinin boğazını sıkarak tehdit ettiği ortaya çıktı

İzmit’te geçtiğimiz Cumartesi günü  meydana gelen korkunç bir olayda, İzmit Kanlıbağ Camii’nin Müezzini Zülküf Güneş (40), boşanma aşamasında olduğu ve müftülüğe bağlı din görevlisi olarak çalışan Sakaryalı eşi Özlem Güneş (39)’in evine gitti. Iddialara göre gece saat 03.00 sularında çift arasında çıkan tartışmada Zülküf Güneş, 2 çocuğunun annesi Özlem Güneş’i boğarak öldürdü.  Çocukları uyurken olayı gerçekleştiren öfkeli koca, sabah saatlerine kadar eşinin yanında bekledi. Sabah saatlerinde ise polisi arayarak olayı ihbar etti. Olay yerine kısa sürede gelen sağlık ekipleri yapmış olduğu kontrollerde Özlem Güneş’in yaşamını kaybettiğini belirledi. Olayı gerçekleştiren ve eşi ile tartıştığı esnada, eşinin kendisini boğazından bıçakladığını iddia eden Zülküf Güneş ise önce hastaneye götürülerek tedavisi yapıldı. Ardından ise sevk edildiği adli merciiler tarafından tutuklanarak cezaevine kondu.

TEHDİT EDİLDİĞİ GİBİ ÖLDÜRÜLDÜ

Olayı basından öğrenen ve Özlem Güneş’in boşanma davasına bakan avukatları Av. Esma Şengüler İnaltay, Av. Esra Karataş ve Stajyer Avukat Merve Çalışır, olay karşısında çok büyük şok yaşadı.  Boşanma davasında Özlem Güneş’in vekili olan avukatları “müvekkilimiz yaşamını yitirmiş olsa bile, bu davanın takipçisi olacağız. Olayı gerçekleştiren eşi Zülküf Güneş’in tehditlerine ve bil hassa büroda boğazını sıkmasına bizzat şahit olduk. Onun ne yaşadığını biliyoruz. Her zaman tehdit edildiği gibi öldürüldü” dedi. 

“PSİKOLOJİK ŞİDDETE DE MARUZ KALMIŞ”

Av. Esma Şengüler İnaltay, Özlem Güneş’in ilk olarak 2019 Eylül ayında  bürolarına geldiğini  ve eşi Zülküf Güneş’in kendisine sistematik olarak psikolojik ve fiziksel şiddet uyguladığını, yemekten, ütüden ve benzer şeylerden sürekli nedensiz olarak  tartışma çıkardığını, artık buna dayanamadığından boşanma davası açmak istediğini  söyleyerek  başvurduğunu  ifade etti. İnaltay, “Yaklaşık 12 yıldan bu yana evli olan müvekkilimizi dinledik. Kendisi sürekli fiziksel şiddete uğradığı gibi, kilolu olduğu dönemde de eşi Zülküf tarafından sürekli alay edilerek ve şişko ile çirkin gibi kelimeler psikolojik şiddete de maruz kalmış. Özlem hanım en son mide ameliyatı olmuş ve diyet ile spor yaparak kilo vermiş.  Hep iyi olacağını düşünmüş ama hiçbir şey iyiye doğru gitmemiş: Biz kendisini dinledikten sonra dosyamızı hazırladık.  Hemen davayı açtık.

“BOĞAZINI SIKARAK ÖLDÜRÜRÜM TEHDİTLERİ”

Bir süre sonra Özlem Hanım, eşi ile anlaştığını anlaşmalı olarak boşanacaklarını söyleyerek davayı geri çektirdi.  Dosyada her türlü delil vardı.  Hakaretler, boğazını sıkarak öldürürüm tehditleri darp raporları vardı.  Ancak Zülküf bey kendisini anlaşmalı boşanacaklarına inandırmış. Davadan feragat ettik. Anlaşmalı boşanma için sözleşme hazırladık. Ancak bu defa Zülküf Güneş görüşmeye ve imza atmaya gelmedi. Tekrar tehditler başladı.   Biz nafaka için dava açınca, uzlaşma için büroya geldi. Ben o gün yoktum. Ama Av. Esra Karataş ve Stajyer Avukatı Merve Çalışır bürodaydı. Görüşmeler sırasında her maddeye itiraz edip, en sonda Özlem hanımın üzerine yürüyerek boğazını sıkmış. Arkadaşlarımız elinden güçlükle alıp kendisini bürodan çıkartmışlar. Bu konuda da darp raporu ve Özlem hanımın şikâyetleri ile bizim şikâyetlerimiz var.” dedi.

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA