Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 28-09-2021 18:21   Güncelleme : 30-09-2021 13:57

Mücadele sonuç verdi... Korsan taşımacılığın önüne geçildi

Mücadele sonuç verdi... Korsan taşımacılığın önüne geçildi

Sakarya'nın kangren haline gelen korsan taşımacılık sorunu nihayet çözümlendi. Yaklaşık 1 aydır yürütülen mücadele sonuç verdi, ilimizde korsan taşımacılığın önüne geçildi. 

BAŞKAN YÜCE İLE GÖRÜŞTÜLER

Sakarya VİB Turizm yönetim kurulu başkanı Suat Akın ve beraberindeki heyet, konu hakkında görüşmeler yapmak üzere bugün Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile görüştü. Geçtiğimiz günlerde Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ı ziyarete giden ve destek isteyen Suat Akın, Sakarya Minibüsçüler Esnaf Odası başkanı Ali Bektaş, Terminal esnafları derneği başkanı Emrah Atan, Servisçiler Odası başkanı Cevat Demir, Evintur yönetim kurulu başkanı Orhan Şeşen ve beraberindekiler bu kez Başkan Yüce ile görüşme yaptı.

GİRİŞLER YASAKLANDI, SADECE TERMİNAL KULLANILACAK

İlk olarak Sakarya Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan'ın yanına giden heyet, SAÜ'ye otobüs girişlerinin yasaklandığı ve ilimize şehir dışından gelen öğrencilerin ulaşım ihtiyacı için sadece terminali kullanılacakları kararını öğrendi.

15 DAKİKADA BİR SEFER

Kampüs güzergahında 15 dakikada bir otobüs seferlerinin düzenleneceği açıklanırken, yapılan denetimlerde bazı sürücülere de cezai işlem uygulandı. Bazı araçlar trafik ekipleri tarafından bağlanırken, bazı sürücülere de ceza yazıldı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Sakarya VİB Turizm yönetim kurulu başkanı Suat Akın, hem ilimizi, hem de terminal esnafını mağdur eden korsan taşımacılık sorununun çözümü konusunda kendilerine destek veren SATSO Başkanı Akgün Altuğ'a teşekkür ederken, "Bu süreçte destek veren ve bize kulak veren Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Milletvekillerimize minnettarız" dedi.