Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 12-11-2020 09:43   Güncelleme : 12-11-2020 09:52

MHP’li Bülbül’den HDP'lilere ayar: Siz kimsiniz?

MHP’li Bülbül’den HDP'lilere ayar: Siz kimsiniz?

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada HDP milletvekillerine ayar üstüne ayar verdi.

Bülbül "Bu memleketi bölmenize, bu manada bir yarık oluşturmanıza, bu memlekette bu milletin içerisine fitne fesat tohumları ekmenize hakikaten müsaade etmeyeceğiz. Zaten bu bizim müsaademize kalmaz, bu millet zaten bu konuda tavrını, duruşunu yıllardan beri gösteriyor. "dedi. Sözlerinin dozunu arttıran Bülbül "Siz kalkıp oturduğunuz yerden bizim konuşmalarımızı men etmekten bahsediyorsunuz. Siz kimsiniz? Bizim konuşmalarımızı men edecek hadde ve hakka ne zaman sahip oldunuz?"dedi

İşte tutanaklara yansıyan sözler:

MUHAMMED LEVENT BÜLBÜL (Sakarya) – Şimdi, arzu ettiklerinize kavuşabilmeniz de mümkün değil. Sayın Muş’un bahsettiği gibi, buna müsaade etmeyeceğiz; bu memleketi bölmenize, bu manada bir yarık oluşturmanıza, bu memlekette bu milletin içerisine fitne fesat tohumları ekmenize hakikaten müsaade etmeyeceğiz. Zaten bu bizim müsaademize kalmaz, bu millet zaten bu konuda tavrını, duruşunu yıllardan beri gösteriyor. Bunun içerisine o bölgede yaşayan Kürt kökenli kardeşlerimiz de aynı şekilde dâhildir. Sizler, kendinize destek vermeyen kişiyi, Kürt kökenli olsa bile Kürt’ten saymıyorsunuz, insandan saymıyorsunuz. Bu kadar can kayıpları, PKK’nın katlettiği, yok ettiği aileler, insanlar, bebekler, efendime söyleyeyim, siviller varken bunlara dair tek bir söz ağzınızdan çıkmış değil. Sizler o katliamları yapan teröristlerle beraber olan yapılarsınız. (Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

MUHAMMED LEVENT BÜLBÜL (Sakarya) – Bu gerçeklik ortadayken burada barıştan, kardeşlikten falan bahsetmenizin hiçbir yerde makes bulması mümkün değil. Bu tavır değişmediği sürece Türkiye Büyük Millet Meclisinde sizin bu manada ifade ettiğiniz her husus, bu manada söylediğiniz “Kürt illeri” ifadesi… Neyi ölçtünüz, neyi biçtiniz de siz bu memlekette, Türkiye Cumhuriyeti devletinde -Anayasası belli- Anayasası’nın ilgili hükümlerine tamamen aykırı bir şekilde ve bunun dışında Türkiye’yi oluşturan sosyal manadaki bu ortak iradenin hilafına, kalkıp da burada illeri etnik köken ayrımı gözeterek farklı şekilde adlandırmaya cüret edebiliyorsunuz? Bunun kabulünü, bunun nasıl gerçekleştir...

MERAL DANIŞ BEŞTAŞ (Siirt) – “Cüret” lafını geri alın lütfen.

MUHAMMED LEVENT BÜLBÜL (Sakarya) – Kalktınız, İstanbul… MERAL DANIŞ BEŞTAŞ (Siirt) – Siz hangi cüretle konuşuyorsunuz!

MUHAMMED LEVENT BÜLBÜL (Sakarya) – Hayır, bu milletin… MERAL DANIŞ BEŞTAŞ (Siirt) – Siz kimsiniz cüret diyorsunuz ya!

MUHAMMED LEVENT BÜLBÜL (Sakarya) – Hukuka karşı, Anayasa’ya karşı buna cüret edemezsiniz. Ben bunu, “cüret” ifadesini rahatlıkla kullanırım.

MERAL DANIŞ BEŞTAŞ (Siirt) – Biz de size kullanacağız. (Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı) BAŞKAN – Son sözlerinizi alayım Sayın Bülbül.

MUHAMMED LEVENT BÜLBÜL (Sakarya) – Siz kalkıp oturduğunuz yerden bizim konuşmalarımızı men etmekten bahsediyorsunuz. Siz kimsiniz? Bizim konuşmalarımızı men edecek hadde ve hakka ne zaman sahip oldunuz? (MHP ve AK PARTİ sıralarından alkışlar) Biz, Türkiye’de Anayasa’nın, hukukun ve millî birlik, beraberliğin gereğini ifa ediyoruz, burada siyaseten konuşmuyoruz. Biz bunu söylediğimiz zaman “Bu memleketin sahibi siz misiniz?” diyorsunuz. Bu memleketin sahibi Türk milletidir! Bunun bir ferdi olarak buna sahip çıkmak da hepimizin görevidir. (MHP ve AK PARTİ sıralarından alkışlar) “Buna sahip çıkacağız.” dediniz de sizin elinize vuran mı oldu, ağzınızı kapayan mı oldu? Çıkın, sahip çıkın milletin ortak geleceğine, ortak kaderimize sahip çıkın. Ortak geleceğimizle, kaderimizle alakalı bir gün hangi hadise var ki sizin bunun yanında durduğunuz veya bununla beraber hareket ettiğiniz baki olsun. Böyle bir şey söz konusu değil. (MHP ve AK PARTİ sıralarından alkışlar) Şimdi, barış ve kardeşlik… Yesinler sizin barış ve kardeşlik anlayışınızı. (Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

MUHAMMED LEVENT BÜLBÜL (Sakarya) – Öldürün, eli kanlı olanlarla beraber olun, eli arkada silahlı, önünde el sıkanlarla beraber onları kamufle etmeye çalışın, ondan sonra barış, insan hakları ve demokrasiden bahsedin. Bu problem çözülmediği sürece bu fitne bitmeyecek. Ve Allah’ın izniyle, Türkiye Büyük Millet Meclisinde, bu memlekette bu vatanın evlatları var olduğu sürece –siyasi parti ayrımı yapmaksızın söylüyorum- buna asla ve asla müsaade edilmeyecektir. (MHP ve AK PARTİ sıralarından alkışlar) İstediğiniz kadar konuşun, istediğiniz kadar söyleyin, her sözünüze cevap vereceğim."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA