Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 30-03-2021 09:32   Güncelleme : 30-03-2021 09:40

MHP il başkanından "Yargıda Bahçeli krizi" haberine yanıt geldi

MHP il başkanından

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ifadeye çağrıldığı yönünde yapılan açıklamalar hakkında bilgilendirme yaptı. Akar sosyal medya hesabından şunları yazdı: 

"İnternet ortamında yayın yapan bazı haber sitelerinde “Sakarya ve Ankara mahkemeleri arasında Bahçeli krizi!” başlığı ile yayınlanan haberler ne yazık ki Sayın Genel Başkanımızı haksız bir şekilde zan altında bırakarak yanlış bir algının oluşmasına sebebiyet vermiştir.

Sayın Genel Başkanımız şahsına yapılmış olan bir hakarete istinaden şikayet hakkını kullanarak suç duyurusunda bulunmuş, yapılan soruşturma neticesinde hakarette bulunan kişi hakkında Hendek Asliye Ceza Mahkemesinde kamu davası açılmıştır. Yargı safahatı gereği Sayın Genel Başkanımızın müşteki sıfatıyla şikayetinin akıbeti ve beyanının alınması için yetkili mahkeme olan Ankara Asliye Ceza Mahkemelerine talimat yazılmış olup mahkemeler arasında yargılama usulüyle ilgili yaşanan görüş farkı haberde bahsedilen karşılıklı yazışmaya konu olmuştur.

Sayın Genel Başkanımızın Türk Yargısına karşı duyduğu güven ve adaletin tecellisi adına gösterdiği irade taraflı tarafsız herkesin vakıf olduğu ve kabul ettiği bir gerçektir. Bu anlamda ilgili haberlerin başlığında verildiği şekliyle Sayın Genel Başkanımızın bağımsız Türk Yargısından bir ayrıcalık bekleme veya mahkemelerimiz arasında krize sebep olacak bir talepte bulunma hali söz konusu değildir. Zira her bir Türk vatandaşı gibi Sayın Genel Başkanımız da kanunlar çerçevesinde yasal haklarını kullanarak adaletin tecellisine katkı sağlamaktan imtina etmemektedir.

Yargı mercileri arasındaki usuli tartışmaları Sayın Genel Başkanımıza izafe ederek şahıslarını ve Türk Yargısını zan altında bırakan, başlığında söylenen ile içeriği farklı olan haberlere, yanlış bir algının oluşmaması adına itibar edilmemesini önemle rica ediyor, kamuoyunu doğru bilgilendirmenin önemini bir kez daha teyit ediyorum." 

NELER SÖYLENDİ?
@
VUcsaZDR 3 hafta önce
dWTiUDPwNJYqKSm
VUcsaZDR 3 hafta önce
KwJPENAqQliU
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA