Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 22-12-2020 16:47   Güncelleme : 22-12-2020 17:12

Metiner'den Sofuoğlu ve Altun'a barışma teklifi!

Metiner'den Sofuoğlu ve Altun'a barışma teklifi!

24. Dönem Adıyaman, 25. ve 26. Dönem İstanbul AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, aralarında gergin polemik yaşanan Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanı Fahrettin Altun ile Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Ebubekir Sofuoğlu'na barışma teklifinde bulundu. 

SOFUOĞLU YEŞİL IŞIK YAKTI: ÇAKALLARI SEVİNDİRMEYİZ

Katıldığı bir tv programında üniversitelerle ilgili sözleri tepki çektiği için eleştiri oklarının hedefi haline gelen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, aralarında gerginlik yaşanan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile kendisini barıştırmak için teklif getiren Milletvekiline yanıt verdi. Milletvekili Mehmet Metiner'in teklifine yeşil ışık yakan Sofuoğlu, "Çakalları sevindirmeyiz" diye yazdı. 

Metiner Twitter hesabından şunları yazdı:

"İKİSİ DE BİZİM DEĞERİMİZ"

"Kardeşlerimden ricamdır: Fahrettin Altun da bizim değerimizdir, Ebubekir Sofuoğlu da... Bir niza olduğunda bize düşen barıştırma yoluna gitmektir. Birini tutup diğerini harcama yoluna gitmek değil. Bu kavgayı ne kişiselleştirelim ne de körükleyelim. Gün, birlik günüdür."

"ÇAKALLARI SEVİNDİRMEYİZ"

Sofuoğlu o teklif için şu cevabı verdi:"Allah ecrini misliyle versin Sayın Vekilim Değil, İ Şenocak A Şimşirgil N Yıldız A Dilipak E Sifil S Maraşlı kardeşlerimiz, ağabeylerimizin, bizden bir taşın sökülmesi bile kerih ve sakildir Biz devlet terbiyesi biliriz Elbette birlikte rahmet vardır Çakalları sevindirmeyiz"

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA