SİYASET
Giriş Tarihi : 28-03-2020 02:21   Güncelleme : 28-03-2020 02:33

Meclis Üyesi Ahmet Şen 1 aylık maaşını bağışlıyor

Meclis Üyesi Ahmet Şen 1 aylık maaşını bağışlıyor

Siyasetçiler, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele için maaşlarını bağışlamaya başladı. Bu akıma Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Şen de uydu. Şen, 1 aylık maaşını millete bağışlayacağını duyurdu. 

Şen, siyasilerin attığı adıma uydu ve "SAADET PARTİSİ SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYESİ OLARAK  1 AYLIK AYLIK MAAŞIMI MİLLETİMİZE BAĞIŞLIYORUM" açıklamasını yaptı. SAADET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ABDULKADİR KARADUMAN DA ÜÇ AYLIK MAAŞINI BAĞIŞLAYACAĞINI AÇIKLADI.

İlk olarak Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, bir aylık milletvekili maaşını Koronavirüs salgınıyla mücadelede kullanılmak üzere bağışlayacağını açıkladı.

Daha sonra ise Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den İHH'nin bağış kampanyasına destek geldi. Öte yandan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt de ekonomik sıkıntı yaşayanlar için 1 aylık maaşını bağışlamaya hazır olduğunu söyledi.  

Daha sonra ise Adalet Bakanı Gül, "Bu dayanışma ve paylaşma projesine, ben de maaşımı bağışlayarak katkı sunuyorum. Sen ben yok, biz varız. Biz, birlikte Türkiye’yiz" dedi. 

Afyonkarahisar Milletvekili Uysal, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, büyük travmalar, yıkımlar sonrasında ortaya çıkan kuşatıcı ve kapsayıcı iklimi, hem karşı karşıya kalınan krizi yönetmek hem de birikmiş problemleri çözebilmek için bir "yaratıcı yıkım" dinamiğine dönüştürmesi gerektiğini belirterek kampanyaya önayak oldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA