TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 15-10-2021 11:03   Güncelleme : 15-10-2021 11:03

Marka tescili patent tescili konularında arayış içerisinde misiniz?

Marka tescili patent tescili konularında arayış içerisinde misiniz?

Marka tescili patent tescili konularında arayış içerisinde misiniz? Ülkemizde yıllardır patent işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ülkenin her yerinde patent işlemleri yapabilecek aracı şirketler bulunur. Bu şirketler sizlere kolaylıkla yönlendirir ve uygun fiyat karşılığında işlemlerinizi sizlerin adına yapmaktadır. Efor Patent şirketi bu hizmetleri hızlı ve uygun fiyatlara yapabilmektedir. Firma marka tescili ve patent gibi hizmetler vermektedir.

Patent ile Marka Tescil Farkı Nedir?

Marka tescil ile patent karıştırılmaması gereken iki farklı kavram olarak sayılmaktadır. Marka tescil patentin özelleştirilmiş şeklidir. Marka tescil işlemleri bir hizmet veya ürün için kullanmanız gerekir. Patent ise bir buluş veya fikir için gerekli olmaktadır.

Patent Nasıl Alınır?

Patent tescili yapabilmek için ilk önce yenilik söz konusu olması gerekir. Sanayiye uygulanabilirlik ise bir diğer koşuldur. Son koşul tekniğin bilinen durumlardan aşılmasıdır. Buradan da anlaşılabileceği gibi patent için yepyeni bir şeyler üretmeniz gerekir. Mutlak suretle yeniliğe ihtiyacınız vardır. Yazılı veya sözlü olarak ifade edilmemiş bir yeniliğe ihtiyacınız vardır. Tekniklerin bilinen durumlarının aşılmasını ise uzmanlar tarafından değerlendirildikten sonra yapılması gerekir.

Teknik bilinen durumlardan aşikar bir şekilde farklı olması ve tahmin edilebilir olmaması gerekir. Saniyeye uygulanabilirlik kavramı ise bulduğunuz buluş pratiğe dökülmesi gerekir. Faydalı modeller patentte ürünlerin kimyasal maddeler içermemesi gerekir.

Marka Tescil Patent Tescili

Marka ve patent tescili için efor patent ile iletişime geçebilirsiniz. Eğer patent veya marka tescil ile ilgili bilgi almak isterseniz https://eforpatent.com.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz. Efor Patent şirketi sizlere her konuda yardımcı olacaktır.