Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 09-03-2020 19:35

Lastik işçisi eyleme başlıyor!

Lastik işçisi eyleme başlıyor!

Eski Genel Başkanı Sakarya'da öldürülen Lastik İş Sendikası ile, Goodyear arasında devam eden toplu sözleşme görüşmelerin ardından bir açıklama yapan şu anki Lastik iş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, “arabuluculuk süreci sonunda eylemlerimiz başlayacaktır” dedi
Lastik İş Sendikası ile Goodyear arasında devam eden toplu sözleşme görüşmelerinin altıncısı yapıldı. Görüşmeye Lastik- İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı ve yönetiminin yanı sıra Goodyear İnsan Kaynakları Direktörü Selda Kalleci ile Goodyear yetkilileri katıldı. Bir önceki toplantıda 4 tane madde geçmiş, evlenme, doğum, ölüm yardımıyla alakalı tarihinde ilk defa yüzde 22 ile yüzde 47 oranın da zam alınmıştı.

“ARABULUCU SÜRECİNE GİRDİK”

Görüşmesinin ardından açıklama yapan Alaaddin Sarı, “Maddeler üzerinde genel bir tarama yaptık.  Şu ana kadar Goodyear fabrikasında kadrolu işçilerde 20 tane madde kalırken, destek hizmetlerinde ise 25 tane maddemiz kaldı. Önümüzdeki haftalarda bunları tekrar değerlendireceğiz. Bugün itibari ile arabulucu sürecine girdik. Arabulucu görüşmeleri bittikten sonra fiili olarak eylemlerimiz başlayacak. Sektöre bir an önce bu toplu sözleşmelerinde ciddiye alınacak şekilde. Maddelerin bir an önce bitmesini istiyoruz.  Taleplerimizi tekrar yineledik. Geçmişte baktığımız zaman yapılan toplu iş sözleşmelerinde fabrikalarda eylem yapılmıyordu. Ancak bu dönem arabuluculuk sonunda eylemlerimiz başlayacaktır” dedi Bir sonraki toplantı 19 Mart saat 10’ da gerçekleştirilecek.

Kocaeli Koz

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA