Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 27-09-2021 10:59   Güncelleme : 27-09-2021 11:13

Korsan taşımacılığa karşı sıkı denetim!

Korsan taşımacılığa karşı sıkı denetim!

Sakarya'da korsan taşımacılığın önüne geçebilmek için harekete geçildi. Bu kapsamda ilimizde sıkı bir denetim gerçekleştirildi. Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte Sakarya'da yapılan denetimlerde korsan taşımacılık yaptıkları belirlenen sürücülere ceza kesildi. 

"ÖNÜNE GEÇİLECEK"

Sakarya VİB Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Suat Akın, ilimize dışarıdan günlük olarak gelen ve giden öğrenci sayısının 5000'i bulduğu Sakarya'da korsan taşımacılığın, hem terminal esnafını olumsuz etkilediğini, hem de şehre büyük zarar verdiğini hatırlattı. Suat Akın, "Yapılan sıkı denetimler ile birlikte ilimizde korsan taşımacılığın önüne geçileceğine inanıyoruz" dedi.

DESTEK VERDİLER

Akın, terminal esnafını mağdur eden bu mesele için geçtiğimiz günlerde Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ı ziyaret ettilerini, yakın tarihte ise Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'ye ziyarette bulunmayı planladıklarını anlattı. Sakarya VİB yönetim kurulu başkanı Suat Akın, korsan taşımacılık meselesinin çözüme kavuşturulması için geçtiğimiz günlerde Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, MHP Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül ve parti il başkanı Ahmet Ziya Akar ile görüşmüştü, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ'dan da büyük destek almıştı.