SAKARYA SAĞLIK
Giriş Tarihi : 19-03-2020 13:50

Koronavirüsten 2. ölüm gerçekleşti, vaka 191'e ulaştı

Koronavirüsten 2. ölüm gerçekleşti, vaka 191'e ulaştı

Türkiye'de koronavirüs sebebiyle 2 ölüm gerçekleşti, ülkedeki toplam vaka sayısı 191'e yükseldi. Erdoğan ise koronavirüs zirvesinin ardından patronları koruyacak bir dizi ekonomik karar açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından "61 yaşında erkek bir hastamızı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün sonuçlanan testler, tedbirlerin çok zorunlu olduğunu gösteriyor. Tanı konup tedavilerine başlanan 93 yeni vakamız var. Hasta sayımız 191’e ulaştı. Riskin önünü birlikte keselim" açıklamasında bulundu.

ÇOK SAYIDA MARKA, MAĞAZALARINI KAPATTI

Çok sayıda marka, koronavirüs salgını nedeniyle mağazalarını 19 Mart itibarıyla kapatma kararı aldı. Aralarında; Boyner-YKM, Mudo, Yargıcı, Mavi, Beymen, Vakko, Network, Roman, İpekyol, Twigy, Twist, Altınyıldız gibi markaların da olduğu firmaların çoğu açıklamalarında "çalışanların haklarını koruyacağız" ifadelerinde bulunsa da işçilerin mağdur edildiği bilgileri geldi. Bazı firmalar 6 aydan az çalışan işçileri işten çıkarttı, daha kıdemli çalışanları ise yıllık izin veya yıllık izinleri kalmamışsa ücretsiz izne çıkardı.

 

REHABİLİTASYON ÖĞRETMENLERİNE ‘ÜCRETSİZ İZNE ÇIKIYORUM’ BELGESİ İMZALATILIYOR

Koronavirüs salgını nedeniyle eğitime ara verilmesi sonrasında bazı özel eğitim kurumları öğretmenleri ya zorla ücretsiz izne gönderiyor ya da çalışmadıkları günlerin yıllık izinlerinden düşüyor. Tatilin uzaması durumunda Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tümünde aynı uygulamanın hayata geçeceğinden endişe ettiklerini söyleyen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Öğretmenleri Dayanışma Platformundan Meryem Yalçın, “Bu 32 bin öğretmenin mağduriyeti demek. Zaten şu durumda bile geçinemeyen arkadaşlarımız bu durumda ne yaparlar” diye sordu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA