Ferizli
Giriş Tarihi : 12-05-2021 10:47   Güncelleme : 12-05-2021 11:23

Korona hastası hükümlüden şok eden mektup!

Korona hastası hükümlüden şok eden mektup!

Sakarya L Tipi Cezaevinde koronavirüse yakalanan 15 hükümlünün sağlıksız koşullar altında bulunan bir koğuşa atılıp ölüme terk edildikleri iddia edildi.

"İLAÇLARI GECİKMELİ VERİLDİ"

Konuyla ilgili iddia, gazeteci Sevinç Özarslan tarafından sosyal medya üzerinden gündeme getirildi. Gazeteci Özarslan, Cezaevindeki bir mahpusun, 1 Mayıs’ta ailesine mektup gönderdiğini, virüs kapan 15 hükümlünün, "karantina koğuşu" adı verilen bir koğuşa atıldığını, ilaçlarının 8 gün gecikmeli verildiğini, koronalı hastalara koğuş temizliğinin yaptırıldığını ve hepsinin ölüme terk edildiğini yazdı. 

"VAKALAR GİZLENİYOR" İDDİASI

Konuya ilişkin bir haber yayınlayan Sevinç Özarslan, "Cezaevlerinde koronavirüs kapan hastaların yaşam hakkı tehlikeye atılıyor. Ferizli’deki Sakarya L Tipi Cezaevinde virüse yakalanan bir mahpusun ailesine gönderdiği mektup, cezaevlerindeki vakaların gizlendiğini, hasta insanlara kötü muamele yapıldığını, ilaçların geç verildiğini, yanlarına doktor bile gelmediğini kanıtlıyor." dedi. Gazeteci Özarslan'ın haberine göre, korona hastası bir hükümlü, eşine gönderdiği mektubunda, son 10 günde yaşadıklarını sosyal medyadan duyurmasını tembihledi.

"5 GARDİYAN KORONA OLDU, 18 HÜKÜMLÜNÜN TESTİ POZİTİF ÇIKTI"

Koğuşlarda maskesiz arama yapan gardiyanlardan 5'inin korona olduğunu ve onlardan mahpuslara virüs bulaştığını yazan Gazeteci Özarslan, "22 Nisan’da, aralarında, kronik hastaların da bulunduğu mahpuslardan 18 kişinin testi pozitif çıktı. Hasta olan 3 mahpus hastaneye kaldırıldı. 15 kişi ise koğuşlarından alınarak karantinaya kapatıldı. Testleri negatif olan ve sağlık durumları diğerlerine göre daha iyi olan 8 mahpus ise kendi koğuşlarında bırakıldı. Karantina koğuşunun şartlarını mektubunda ayrıntılarıyla anlatan mahpusun ifadeleri dehşet verici" dedi.

"ÜZERİMİZE KAPIYI KİLİTLİYORLAR"

O hükümlü, mektubunda ayrıca “Negatif olan 8 kişiyi koğuşta bıraktılar, bizi aldılar, cezaevinin öbür ucuna bir koğuşa aldılar. Hepimizi 3’er 3’er odalara koyup üzerimize kapıyı kilitliyorlar. Pis olan koğuşları hasta halimizle bize temizletiyorlar" iddiasında bulundu.

ADALET BAKANINA SESLENDİ

Gazeteci Sevinç Özaslan, Adalet Bakanına seslendi, o hükümlünün mektubunu paylaşıp bakanı etiketledi ve şunları yazdı: "Sakarya L Tipi Ceza İnfaz Kurumunda koronalı 15 mahpus ÖLÜME TERK EDİLDİ! Bunlar bakanlığınız döneminde oluyor sayın Abdulhamit Gül, buyrun kanıtı"

SAKARYA'DA FETÖ'DEN YARGILANAN AKADEMİSYEN DE DESTEK VERDİ

Sakarya'da FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınıp yargılanan, daha sonra ise tahliye edilen akademisyen, Prof. Dr. Muhittin Akgül de gazeteci Sevinç Özarslan'ın paylaşımına sosyal medya hesabından destek verdi.

"BEN DE KALDIĞIM İÇİN BİLİRİM"

Akgül, "Size yaşanan bir gerçeğin mektubu! Burası Sakarya/Ferizli hapishanesi. Ben de kaldığım için bilirim, yeni bir koğuş açıp da oraya naklettiklerinde karşılaşacağınız ortamı. Günlerce temizlemek zorunda kalırsınız. Bir de Ramazan günü ve hasta iseniz Allah yardımcınız olsun!" diye yazdı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Reklamı Geç
Advert