TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 05-11-2020 14:28

Korkunç cinayetin tüm ayrıntıları iddianamede

Korkunç cinayetin tüm ayrıntıları iddianamede

Kartepe’de evinde ölü buluna, daha sonra ise cinayete kurban gittiği belirlenen Hatice Çetinbaş’ın ölümü ile ilgili iddianame hazırlandı. Mahkemece kabul edilen iddianamede ise korkunç ayrıntılar çıktı

Olay, 24 Ocak günü Kartepe İstasyon Mahallesi Sadık Efe Sokak’taki binada meydana gelmişti. Hatice Çetinbaş’tan haber alamayan oğlu, evine geldi. İçeri giren oğlu, Hatice Çetinbaş’ı salonda hareketsiz bir şekilde yüzüstü yatarken buldu. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaptıkları kontrollerde Hatice Çetinbaş’ın öldüğünü belirledi. Yaşanan olayda cinayet şüphesi üzerinde duran Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Gasp Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı. Hatice Çetinbaş’ın yapılan ön otopsi raporunda ölmeden önce darp edildiği belirlendi.  

CİNAYET ÇIKTI

Polis, evde bulunan parmak izleri ve evin çevresinde bulunan güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan incelemelerde, Hatice Çetinbaş’ın yalnız yaşadığı eve, hayatını kaybetmeden önceki gece R.K. ve Z.K.’nın geldiği belirlendi. Polis, R.K. ve Z.K.’yi Kartepe’de bulunan evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. İki şüpheli burada tamamlanan işlemlerin ardından sevk edildikleri mahkemece tutukladı.  

İDDİANAME HAZIRLANDI

Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı tarafından olayla ilgili iddianame hazırlandı. “Taksirle ölüme sebep olma”, “Nitelikli Cinsel Saldırı”, “Konutta geceleyin yağma” gibi başlıca suçlarla hazırlanan iddianame, Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede, Şüpheli R.K. ve maktule Hatice Çetinbaş’ın aynı IMEI numarasına ait telefona hat takmaları ve aynı baz adresinde sinyal vermeleri, şüpheliler R.K ve Z.K.’nın olay tarihinde 121 adet görüşme gerçekleştirdiği ve Z.K.’nin olay tarihinde maktule Hatice Çetinbaş’ın ikametine yakın yerlerde bulunduğu tespit edilmesi sonrasında şüpheliler R.K. ve Z.K. üzerinde yoğunlaşıldığı ve cinayetin düğümünün çözüldüğü görüldü. 

CİNSEL SALDIRI

Maktule Hatice Çetinbaş’ın ölümü, şüpheli R.K.’nin kendisinin haberi olmadan içtiği kahveye uyuşturucu hap koyması sebebiyle olduğu Adli Tıp Kurumu’nda yapılan inceleme sonrasında anlaşıldı. Raporda Demirbaş’ın vücudunda darp izlerinin de olduğu ifade edildi.  Ayrıca maktule Hatice Çetinbaş’ın cinsel saldırıya maruz kaldığı da tespit edildi. 

“HAP VEREREK CİNSEL İLİŞKİYE GİRDİĞİNİ SÖYLEDİ”

Şüpheli Z.K. savcılıkta vermiş olduğu ifadesinde, şüpheli R.K. isimli şahıs ile arasında pek fazla muhabbet olmadığını, hipodromda çay ocağında tanıştıklarını, R.’nin kendisini olay tarihinden bir gün öncesinde akşam saatlerinde arayarak kendisini merkeze çağırdığını, sonrasında R.’nin kendisine göndermiş olduğu araç ile yanına gittiğini, İstasyon Mahallesinde bir kafede buluştuklarını R. ile muhabbet etmeye başladıklarını ve R.’nin kendisine Hatice isimli bir bayan ile görüştüğünü, şahsın çok zengin olduğunu, evinin ve arabasının olduğunu, bayan şahıs ile görüşürken şahsa hap verdiğini kendisine anlattığını, akabinde kadınla cinsel ilişkiye girdiğini kendisinin de girebileceğini, kadının bu konuda rahat davrandığını söylediğini, sohbetten sonra R.’nin kendisine Hatice isimli bayanın ikametine götürmeyi teklif ettiğini ve bu durumu kendisinin de kabul ettiğini söyledi. 

“R.K. KAHVEYİ İÇERİDE KENDİ BAŞINA YAPTI”

Z.K. ifadesinin devamında, Hatice Çetinbaş’ın ikametine önce kendisinin girdiğini, 10 dakika sonra da R.’nin ikamete geldiğini belirtti. Z.K., ifadesinde katil zanlısı R.K.’nin kahve yaptığını ama kahveye ne koyduğunu görmediğini belirtti. Adli Tıp Kurumu’nda yapılan incelemede içinde uyuşturucu çıkan kahveyi içtikten sonra, Hatice Çetinbaş’ın mutfağa su almaya gittiğini bu sırada yalpalayarak yürüdüğünü gördüğün belirtti. Z.K. evden gitmek istediğini ama R.K.’nın evde kalmasını söylediğini belirtti. “ZORLA İLİŞKİYE GİRDİ” Oturma odası ile kendisinin oturduğu yer olan salon arasında bir cam olduğunu, camdan R.’yi gördüğünü R.’nin de kendisini gördüğünü, camdan baktığında R.’nin kadının kıyafetlerini çıkarmaya çalıştığını bu esnada kadının da bağırarak, arkadaşın evden gitsin diye söylendiğini, R.’nin kadını soyduktan sonra cinsel ilişkiye gireceği esnada Hatice'nin, R.ye hitaben ‘yapma arkadaşın var, rahatsız olurum’ şeklinde beyanlarda bulunduğunu ancak R.’nin dinlemeyerek, Hatice ile zorla cinsel ilişkiye girdiğini belirtti.

“ÖYLE VURMAZSAM KENDİNE GELMEZ”

İfadesine devam Z.K., cinayet zanlısı R.K.’nin Hatice Çetinbaş’ı darp ettiğini, kendisine hitaben ‘o alışık, böyle şeylere, daha önce yaptım, sen karışma’ dediğini, bu arada Hatice'nin yarı baygın vaziyette debelenmekte olduğunu, bunun üzerine R.’nin yumruğu ile ‘niye debeleniyorsun’ diyerek Hatice'nin yüzüne doğru 2 kez vurduğunu söyledi. R.K’nin daha sonra ‘öyle vurmazsam kendine gelmez’ dediğini ve kendisinin odadan çıktığını sonra evden ayrıldığını arkadan R.’nin de çıktığını ifade etti.    “BUNA BİR ŞEY OLMAZ”  Bir süre dışarıda dolaştıktan sonra tekrar eve geldiklerini belirten Z.K., Hatice Çetinbaş'ın yüzükoyun vaziyette yerde yorgan veya battaniyenin üzerinde yatar vaziyette olduğunu, daha sonra ise R.K’nın mutfaktan bez alarak evde ellemiş olduğu, masa, sandalye, kapı kollarını silmeye başladığını belirtti. Hatice Çetinbaş'ın o arada ölüp ölmediğini anlamadan R.K’nın kendisine “Ben daha önceden , buna böyle yaptım, buna bir şey olmaz” diye söyleyince evden ayrıldıklarını ifade etti.

EVDE BIRAKIP GİTTİLER

Katin zanlısı R.K. ise cinayeti tüm çıplaklığı ise anlattığı ifadesi de iddianamede yer aldı. R.K.’nın içinde uyuşturucu hap bulunan kahveyi Hatice Çetinbaş’ın bilinçsiz bir şekilde alarak içtiğini söyledi. İfadesinin devamında R.K., ilacın vermiş olduğu etkiyle biraz da zaman geçince, Hatice Çetinbaş’a su verdiğini fakat Hatice'nin suyu içmediğini, ayıltmak için 1-2 tane tokat attığını fakat Hatice'nin sersem olduğu için sağa sola kendisini vurmaya başladığını iddia etti. Hatice Çetinbaş’ın kendisinden geçmiş bir vaziyette bırakarak evden ayrıldık alırı belirten R.K., tekrar eve döndüklerinde, kadını kendisinden geçmiş bir vaziyette görünce, yer yatağı yaparak kadını yere yatırdığım ve kadın kendisine gelmeye başlayınca tekrar ikametten ayrıldıklarını, söyledi. Şüpheliler R.K. ve Z.K., Hatice Çetinbaş’ın ölümüyle ilgili “taksirle ölüme neden” olma, nitelikli cinsel saldırı” ve “geceleyin konutta yağma” başlıca olmak üzere birçok suçtan yargılanacak. Sanıkların yargılanmasına ilerleyen günlerde Kocaeli 5.Ağır Ceza Mahkemesinde başlanacak.  

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA