Advert

Advert

Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 12-04-2021 10:57   Güncelleme : 12-04-2021 11:02

Köpeğiniz Var İse Mutlaka Bunları Uygulayın! İşte Eğitim Şekilleri

Köpeğiniz Var İse Mutlaka Bunları Uygulayın! İşte Eğitim Şekilleri

Yeni alınan bir köpek veya sahip olunan köpeğin kişiye alışması elbette zaman alacağı gibi desteklenmesi de gerekir. Bu anlamda köpeğin hem kendi ihtiyaçlarını hem de sahibinin ihtiyaçlarını karşılamak için eğitim kurslarına katılım göstermesi gereklidir.  Bu anlamda köpek sahipleri kendileri köpek eğitimi verebilirler. Köpek eğitiminde birçok felsefe ve yaklaşım söylentileri ortaya çıkar. Bu sebep ile özellikle yetişkin köpek eğitimi olmak üzere adımlar doğru bilinmeli ve uygulanmalıdır. Unutulmamalı ki köpek eğitiminde en iyi başlangıç köpek ile sağlam ilişkiler kurmaktan geçer.

Eğitime Sevgi İle Başlayın

Köpek eğitimi ilkelerinin başında köpek ile sahibi arasındaki sevgi gelir. Öyle ki küçük yaşta verilen eğitimler daha verimli olacağı gibi yetişkin köpek eğitimi zorlayıcı süreçler gerektirir. Köpekler insani duygulara sahip olsalar da bir takım eylemlere insanlar gibi tepki göstermezler. İnsanları mutlu eden herşey köpekleri mutlu etmeyebilir. Bu anlamda köpekler sahiplerinden öncelik olarak düzenli egzersiz hareketleri, istikrarlı bir lider duygusu hissi ve sevgi bekler. Köpek eğitiminde öncelik bu maddelere verilmelidir. Hause Of İstanbul firması köpek eğitim başlangıcında bilgi sahibidir ve doğru yöntemleri uygular.

Düzenli Olarak Yürüyüş Yapılmalı

K
öpek eğitimi metotlarında en önemli kriter köpek yürüyüş eğitimi vermektir. Köpekler günlük olarak mutlaka yürüyüşe çıkarılmalıdır. Köpek yürüyüş eğitimi uygulamalı olarak verilmeli ve düzenli olarak devam ettirilmelidir. Köpek eğitiminde yürüyüş eğitimleri sahibi tarafından verilmeli ve bu anlamda köpeğin cinsi, yapabilecekleri göz önünde bulundurulmalıdır. Köpek yürüş eğitimi verilirken öncelik kısa ve engelli yollara verilmeli, zaman zaman bu mesafe artırılarak eğitim devam etmelidir. Köpeklere verilen yürüyüş eğitimleri, köpeklerdeki davranış bozukluklarını düzelttiği gibi sahibi ile köpeği arasındaki ilişkiyi de kuvvetlendirir.

Eğitimde Tutarlı Olunmalı

Köpek eğitimlerinde tutarlılık oldukça önemlidir. Özellikle yetişkin köpek eğitimi verilirken tutarlı olunmalı ve köpek ile aynı ortamda yaşayan bütün insanların eğitim kapsamındaki kuralları uygulaması gereklidir. Bu anlamda köpek için verilen komutlar ya da sınırlandırılmalar köpeğe aynı şekilde yönlendirilmelidir. Hause Of İstanbul firması köpek eğitimlerinde en doğru metotları uygulamaya devam ediyor. Bu uygulamalarda tutarlılığı sağlamak için eğitmen ve sahibinin iş birliği içerisinde hareket etmesi ve uyum sağlaması gerekir.
 

Zamanlama Doğru Seçilmeli

Köpek eğitimleri düzenli aralıklar ile yapılmalıdır. Bunun yanı sıra köpek eğitimlerinde bazı konumların aşılanması için zamanlama oldukça önemlidir. Köpekler insani duygular gösterildiğinde algıları oldukça açık canlılardır. Bu anlamda yanlış zamanlama yapılarak gösterilen sevgi, köpeğin kafa karışıklığı yaşamasına sebep olabilir. Köpeklere sevgi hissi; yemeklerini yedikten, egzersiz yaptırdıktan, davranışlarının düzelmesinden veya eğitimi uygulamaya başladığı andan itibaren gösterilmelidir. Köpek eğitimlerinde zamanlama Hause Of İstanbul firması tarafından en uygun şekilde belirleniyor.

Köpek eğitimlerinin küçük yaslardan itibaren başlaması olumlu sonuçlar almak açısından önemlidir. Ayrıca her köpeğin eğitim tarzı farklıdır. Bu nedenle köpek cins ve ırkına göre köpek eğitimini verecek olan eğitmenler de farklı özellikler taşır. Köpeklerin eğitimi için en doğru zamanı eğitmen ile birlikte yapılacak planlama ile vermek eğitimdeki başarı kalitesini artırır.

G
öz Teması Kurulmalı

Köpeklerde eğitim doğru ve etkili ilişkilerin temeli ile atılır. Yetişkin ya da yavru köpekler yaşadıkları dünyayı burun, göz ve kulak duyu organları sayesinde gözlem yaparak benimserler. Bu anlamda yeni alınan bir köpekte ya da sahibi olunan bir köpeğin eğitimine başlanılırken öncelik göz temasının kurulmasına verilmelidir. Bu anlamda köpek sahibi ile göz göze gelerek kokladığında güven hissini alır ve eğitim metotlarına itaat gösterir.
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA