Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 10-03-2020 20:39   Güncelleme : 10-03-2020 21:23

Konyalı, o gençler için bir de basın toplantısı düzenledi

Konyalı, o gençler için bir de basın toplantısı düzenledi

CHP seçmeni olduklarını iddia eden bir grup genç, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki göstermişti. Sosyal medya hesabından o gençlerin CHP ile uzaktan yakından ilgisinin olmadığını ifade eden CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı konuyla ilgili bir de basın açıklaması yaptı. Konyalı, açıklamasına ilişkin video kaydının üzerine şu notu düştü:

"CHP ÜYESİ DEĞİLLER"

"Eline kağıt tutuşturulmuş, emirle biraraya getirilmiş bir grup, “CHP’liyiz,Engin Özkoç’u kınıyoruz” diye açıklama yapmış!‬
‪AÇIKLAMAYI YAPAN KİŞİLERDEN HİÇBİRİ,CHP ÜYESİ DEĞİLDİR.‬
‪CHP Sakarya Gençlik Örgütü olarak bizler,Engin Özkoç'la gurur duyuyoruz, tek ses tek yürek yanındayız!"

İşte Konyalı'nın o açıklaması: 

“Basından öğrendiğimiz üzere; dün akşam saatlerinde CHP Sakarya Örgütü üyesi olduğunu iddia eden bir grup kişi Engin Özkoç’u kınadıklarını belirtmiş, Sakarya halkından CHP adına özür dilemiştir.Öncelikle gece yarısı bu kişilerin basın açıklaması yapacağı içlerine doğan veya tahmin ederek yanlarına giden İhlas Haber Ajansı başta olmak üzere tüm ulusal ve yerel basını kutluyoruz. Aynı ilgi ve özeni CHP İl Gençlik Kolları olarak bizler de bekliyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olmayan ve hiçbir CHP üyesi tarafından tanınmayan, bugüne kadar partimizin hiçbir etkinliğine katılmamış olan bu kişilerin her birinin önceden yazılarak verilen kâğıtları okuyamamalarını üzülerek izledik.

En başta eleştirdikleri açıklamaların aynısını AKP genel başkanı Tayyip Erdoğan’ın, bu kişilerin üyesi olmaktan gurur duyduklarını belirttikleri CHP’nin Genel Başkanı’na söylediklerini bilmelidirler. Yapılan Kılıçdaroğlu için söylenenlerin noktasına virgülüne dokunmadan söz sahibi Erdoğan’a iade etmektir.

Bu vesile ile tekrar belirtmek isteriz ki Sakarya İl Gençlik Kolları olarak Milletvekilimiz Engin Özkoç’un yanındayız. Engin Özkoç’un sözleri de bu sözleri ilk kullanan Erdoğan’a ayna tutmaktan ibarettir. Onunla gurur duyuyoruz. Tek ses tek yürek olarak Engin Özkoç’un yanındayız.

Bizler bu kişileri, gece yarısı ellerine tutuşturulan metinleri İhlas Haber Ajansı eşliğinde okumak ve bu tip provokatif hareketler yapmak yerine gündüz vakti Sakarya’nın sorunlarına politika üretmeye davet ediyoruz.İl Başkanlığımız üye listelerinde adları olmayan ama CHP Sakarya İl Örgütü’ne üye olduğunu iddia eden bu gençlerimizi Sakarya İl Başkanlığı’mıza davet ediyoruz.” 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA