Advert

Advert

Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 09-04-2021 12:25   Güncelleme : 09-04-2021 12:31

Komşu ilde 968 öğretmen koronavirüse yakalandı

Komşu ilde 968 öğretmen koronavirüse yakalandı

Kocaeli’de vaka sayıları hızla artmaya devam ederken, son bir ayda 968 öğretmenin koronavirüse yakalandığı öğrenildi.

Tüm ülkede olduğu gibi Kocaeli'de de koronavirüs vaka sayısı hızla artıyor. Kocaeli’de günde ortalama 1500’e yakın yeni vaka tespit ediliyor. Yüz yüze eğitimin tüm eleştirilere rağmen devam ettiği Kocaeli’de ise öğretmenler arasında vaka artış hızı ise korkunç boyutlara ulaşmış durumda.

9 GÜNDE 450 ÖĞRETMEN

Kocaeli’de 1 Mart’tan bugüne 968 öğretmenin koronavirüse yakalandığı öğrenildi. Sadece 1-9 Nisan tarihleri arasında Kocaeli’de 450 öğretmenin test sonucu pozitif çıktı. Kocaeli’de çeşitli okullarda okuyan yaklaşık 3 bin öğrenci de koronavirüse yakalanmış durumda. Okullarda görevli 300’den fazla personel ise yine bu süreçte koronavirüse yakalandı. Kocaeli’de özellikle okullarda yaşanan vaka sayısındaki artışa rağmen hala yüz yüze eğitimde ısrar edilmesi ise büyük tepki çekiyor.

“YÜZ YÜZE EĞİTİM ERTELENSİN”

Gazetemize açıklama yapan Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Suphi Yıldırım, pandemi döneminde yaşanan en büyük sıkıntının şu an eğitimde yaşandığını ve çözümün aşıda olduğunu bir kez daha yeniledi. Yıldırım, “Eğitimciler aşılanmalı, normal hayata geçişte aşılanmak önemli. Eğitim camiası aşı için neden bekletiliyor anlamıyorum. Şu an 3 bin öğrenci Covit pozitif. Bu rakam bize binde 48 olduğu verilerini veriyor. 968 öğretmen Covitle savaşıyor. 300 eğitim çalışanı da Covit olmuş durumda. Biz bu verileri biliyoruz. Ama Sağlık Bakanlığı gerçek verileri açıklamıyor. Gerçekleri saklamak insanları bu hastalığa karşı duyarsızlaştırır. Hastalık oranı eğitimde binde 18 iken yüz yüze eğitime ara verildi. Şu an durum binde 48. Halk ise gerçek rakamları paylaşın ki insanlar durumun ciddiyetine varsın” açıklamasında bulundu.

AŞI NEREDE?

Öğretmenlerin hala aşılanmadığını belirten Yıldırım, “Eğitimcilerin aşılanması için daha önce 2. kademe 7. sıra olarak Şubat ayının son haftası için bize tarih verildi. Fakat bu gerçekleşmedi. Ne bekliyorlar aşı için hala anlamış değilim” dedi. Yıldırım eğitim camiasının ciddi risklerle ayakta kalmaya çalıştığını vurguladı.

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA