Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 13-09-2021 14:35   Güncelleme : 13-09-2021 14:41

Kocaeli’de karantinaya alınan sınıf sayısı 7’ye çıktı

Kocaeli’de karantinaya alınan sınıf sayısı 7’ye çıktı

Kocaeli’de koronavirüs vakası tespit edilen 7 sınıf karantinaya alındı. 

Pandeminin gölgesinde yüz yüze etimde ikinci haftaya girilirken, okullarda koronavirüs vakalarını görülmeye başladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen sınıf sayısını açıkladı. 850 bin dersliğin 198'inde vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini belirten Özer, "Milli Eğitim Bakanlığı olarak en son kapatılacak yerlerin okullar olduğu irademiz aynen devam etmektedir" dedi.

Kocaeli'de ailelerinden ya da yakınlarında pozitif vaka tespit edilen ve öğrencilerin temaslı olduğu öğrenilen  İzmit, Darıca ve Kartepe'de 7 sınıf karantinaya alındı. İzmit’te Elma Şekeri Anaokulunda 1 sınıf, İnkılap İlkokulunda 1 sınıf, Evliya Çelebi Kız Anadolu Lisesinde bir sınıf Sinan Dereli Ortaokulunda 2 sınıf kapatıldı.

Darıca Şehit Edip Zengin Anadolu Lisesi ve Darıca Ayfer-Gazanfer Güngör İlkokulu'nda koronavirüs vakaları ve temaslı öğrenciler tespit edildi. Bunun üzerine 2 sınıfta eğitime ara verildi.

Kartepe Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'nde 10. sınıf da okuyan 2 öğrencinin PCR testinin pozitif çıkması sonucunda sınıfta bulunan tüm öğrenciler evlerinde karantinaya alındı. Yakın temaslı öğrencilerin 14 gün boyunca karantinada kalacakları bildirilirken sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kocaeli Koz

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA