TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 05-02-2020 11:32

Kiralık ilanı ile dolandırdı..!

Kiralık ilanı ile dolandırdı..!

Sakarya'nın komşu ili olan Kocaeli’de verdiği kiralık ev ilanı ile vatandaşları dolandıran bir kişi hapis cezası ile cezalandırıldı.

Kocaeli’de O.E. isimli şahıs, bir ilan sitesinden kiralık ev ilanı verdi. Bu ilanı gören A.K., evi kiralamak için sanık O.E. ile iletişim kurarak sanığa ev depozitosu için 750 TL’lik bir ücret gönderdi. Sanık O.E. parayı aldıktan sonra A.K.’nın telefon numarasını engelledi. Dolandırıldığını anlayan A.K., polise giderek şikayetçi oldu.

Polisin yaptığı araştırmalar sonucunda sanık O.E. yakalanarak cezaevine gönderildi.  Yaşanan dolandırıcılık olayının ardından açılan davanın görülmesine Kocaeli 7.Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Sanık O.E.’ye geçen celse verilen müşteki A.K.’nın mağduriyetini gidermesi için süre verildi. Sanık ailesine durumu bildirmesine rağmen bu şekilde birçok davası olduğu için ailesi bu tutarı ödemeyi kabul etmedi. Müşteki A.K.’nın mağduriyeti verilen süre içinde giderilmediği anlaşıldı.  Mahkeme heyeti, s anık O.E.’nin dolandırıcılık suçunun işlediği sabit olduğu için O.E. hakkında 3 yıl 4 ay hapis cezası ve 1240 TL para cezası verilmesine karar verdi.

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA