SİYASET
Giriş Tarihi : 16-06-2020 15:00   Güncelleme : 16-06-2020 15:14

Kılıçdaroğlu o şahıs için konuştu: Bir de madalya taksaydınız, yeşil

Kılıçdaroğlu o şahıs için konuştu: Bir de madalya taksaydınız, yeşil

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Sakarya'dan atıldığı öne sürülen bir tweet ile, Başak Demirtaş'a yönelik cinsiyetçi saldırıya ilişkin konuştu. Kılıçdaroğlu, gözaltına alınan ve V.M. adlı sosyal medya kullancısının serbest bırakılmasına tepki gösterdi. CHP lideri, "Siz insan mısınız. Bir de madalya taksaydınız, yeşil" diye çıkıştı.

CHP lideri, Başak Demirtaş’a cinsiyetçi saldırıda bulunanlara tepki gösterirken, AK Parti’nin sosyal medyadaki ‘yeşil top’lu hesap kampanyasına gönderme yaparak “Bir de madalya taksaydınız, yeşil” dedi.

‘SİZ İNSAN MISINIZ?’

“Sosyal medyada Başak Demirtaş’a olmadık hakaret edildi. Hakaret edenler bırakılmış. Siz insan mısınız? Bir de madalya taksaydınız, yeşil. Bütün kadınlara sesleniyorum, evinizde huzur yoksa sebebi Saray sosyetesi. Devlet yönetimde liyakat dediğimiz bir kavram vardır. İşi ehline vermektir. Bir devlet adalet ve liyakatle yönetilir. Devleti adaletle yöneteceksiniz, işi ehline vereceksiniz. Birdenbire kimse o işin uzmanı olmaz, eğitim gerekir. Ameliyathane girmek için tıp mezunu olmak gerekir. Hırsıza destek veren adam kimdir hırsızdır.”

GazeteDuvar

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA