Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 07-03-2020 06:03   Güncelleme : 07-03-2020 06:29

Kılıçdaroğlu, Engin Özkoç'u disiplinle mi tehdit etti?

Kılıçdaroğlu, Engin Özkoç'u disiplinle mi tehdit etti?

Sonar araştırma şirketinin başkanı Hakan Bayrakçı, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki skandal sözlerinin partiye oy kaybettireceğini söyledi. Bu nedenle Kılıçdaroğlu'ndan toparlayıcı bir hamle beklediğini söyleyen Bayrakçı, bu konuda kendisinine gelen bir mesaja göre CHP liderinin Özkoç'tan "özür dilemesi"ni istediği ancak Özkoç'un bunu kabul etmediğini ifade etti. Kılıçdaroğlu'nun bunun üzerine " "disiplin mevzusu olur. Yanlış yaptın" dediğini söyledi.

CNN Türk'te Başak Şengül'ün hazırlayıp sunduğu Akıl Çemberi programında CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un, Erdoğan hakkında skandal ifadeleri değerlendirildi.

Programın konuklarından Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı bu olayın CHP'ye yansımasının kötü olacağını söyledi. 

"Konuşmaların arkasındayız tarzı yaklaşımlar CHP'ye oy kaybettirir kendi seçmeninden." ifadesini kullanan Bayrakçı sözlerine şöyle devam etti:
"Bu son olay CHP'nin seçmeninden ağırlıklı olarak tasvip görmez. Milli bir konuda ilk üç okundan biri olan milliyetçilik konusunda şu anda oy aldığı bölgenin de hassasiyeti vardır. Dolayısı ile sıkıntı verir CHP'ye."

Tahminin, Kemal Kılıçdaroğlu''nun durumu toparlayıp, en azından seçmen ve Türk milleti bakımından rahatlatacağı yönünde olduğunu belirten Hakan Bayrakçı, "Konu milli bir aşamaya her şekilde getirilmişken, bu olayların bu hale gelmesi resme genel baktığınızda sıkınt verir. Sayın Genel Başkanın daha itidalli, biraz daha Türk milletinin milli tansiyonunu rahatlatacak bir konuşma yapacağına inanıyorum ya da bekliyorum." dedi. 

Bu sözlerinden kısa süre sonra cep telefonuna CHP'ye yakın bir kaynaktan gelen bilgiyi canlı yayında paylaştı Hakan Bayrakçı. 

Kaynağının yazdığı mesajı özetleyerek okuyan Bayrakçı şunları söyledi:

"Kılıçdaroğlu Engin Özkoç'u çağırıyor. Diyor ki, özür mahiyetinde, çok özür mahiyetinde olmasa da özre yakın bir açıklama yap diyor. Engin Özkoç 'yapmam' deyince Kılıçdaroğlu diyor ki "disiplin mevzusu olur. Yanlış yaptın" diyor." 

Bu bilginin kendisine yeni geldiğini ifade eden Bayrakçı, Kılıçdaroğlu'nun son sözünün ardından Özkoç'un da "Sen kimi disiplinle tehdit ediyorsun" dediğini sözlerine ekledi. 

Başak Şengül, "Engin Özkoç Kılıçdaroğlu'na böyle mi diyor?" diye sorunca Bayrakçı, "Bilginin kaynağı açar Engiz Özkoç başka bir şey söyler, bağlanır. Ne bileyim Sayın Kılıçdaroğlu lütfeder "evet dedim" der bu ayrı konu. Efendim bu sağlam bir kaynak" diye konuştu.

Bayrakçı sonra mesajın son bölümünde Kılıçdaroğlu'na ait olduğunu tahmin ettiği "Seni ve beni buraya getiren irade git derse sen ve ben kolkola girip gideriz." cümleyi okuduktan sonra "Özeti bu. Burada çıkan sonuç su: Kılıçdaroğlu yanlış yaptın özür dile diyor." ifadesini kullandı. 

SüperHaberTv

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA