SİYASET
Giriş Tarihi : 11-03-2022 14:23   Güncelleme : 11-03-2022 14:35

Kervankıran: İthal eden değil, ihracat yapan ülke konumuna gelmeliyiz

Kervankıran: İthal eden değil, ihracat yapan ülke konumuna gelmeliyiz

Zafer Partisi Sakarya İl Başkanı Hüdaverdi Kervankıran, tarım ülkesi olan ülkemizde tarım politikalarının gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek, Türkiye'nin, topraklarını iyi değerlendirip, ithal eden değil, ihracat yapan ülke konumunu en üst seviyeye çıkarmasının şart olduğunu söyledi.

Kervankıran, Rusya-Ukrayna savaşı sonrasında yaşanan gelişmeleri yorumlarken, sosyal medya hesabından, konuya ilişkin olarak şunları yazdı:

"Mili ekonominin temelini tarım oluşturur. Tarımın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. ATALARIMIZIN DEDİĞİ gibi HAZIRA DAĞLAR DAYANMAZ, ELDEN GELEN ÖĞÜN OLMAZ O, DA VAKTİNDE BULUNMAZ. Bir tarım ülkesi olarak tarım politikalarımızı gözden geçirerek topraklarımızı iyi değerlendirip ithal eden degil ihraacat yapan ülke konumumuzu en üst seviyeye çıkarmamız gerekmektedir .ülkemizin bir şehr-i kadar toprağa sahip ülkeler bile bugün bizim ülkemizden çok daha fazla ihracaat yaparak ülke ekonomilerini güçlü kılmışlardır. Bizim bugün yok yağ yok buğday yok et süt vb gıda maddelerini düşünüyor olmamamız gerekirdi .Şunu iyi bilmemiz gerekirki toprak ana ilgilenildigi sürece karşılıksız bırakmadı ve bırakmaz ÜSTADIN DEDİGİ gibi BENİM SADIK YARİM KARA TOPRAKTIR"

Hülya SÜRÜCÜHülya SÜRÜCÜ