SİYASET
Giriş Tarihi : 01-06-2021 23:28   Güncelleme : 01-06-2021 23:37

Kenan Sofuoğlu: Milletvekilliğini beceremedim

Kenan Sofuoğlu: Milletvekilliğini beceremedim

Ak Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Armağan Çağlayan'ın sunduğu programa konuk oldu. "Dur bi dinle" adlı programa, Sofuoğlu'nun "Benim için vekilliğin değeri yok... Bir daha asla aday olmayacağım" sözleri damgasını vurdu. 

"EVLAT ACISI EN BETERİYDİ"

Dünya motosiklet şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Armağan Çağlayan'ın programında, hayatını anlattı ve yaşadığı evlat acısına değindi. “EVLAT ACISI EN BETERİYDİ!” diyen Milletvekili Sofuoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ricası ile sporu bırakıp nasıl milletvekili olduğunu anlattı.

"BİR DAHA ASLA ADAY OLMAYACAĞIM"

Siyasetin kesinlikle kendisine uygun olmadığını vurgulayan Sofuoğlu, bir daha asla aday olmayacağını söyledi. Kenan Sofuoğlu şöyle konuştu: 

"KOLTUĞU BIRAKIP GİTMEK İHANET OLURDU"

Danışmanım Semih, "Emir erlerim" notu ile yaptığım bir paylaşım yüzünden tepki gördü, eleştirildi. Eleştiriler sonrası Semih istifa etmeye kalktı. Semih'e "sen istifa edersen, ben de istifa ederim" dedim... Cumhurbaşkanı Sakarya'da 3. sırada kimi aday gösterseydi o kişi milletvekili olacaktı. Bir koltuk da benim yüzünden zarar olmasın istedim. O koltuğu bırakıp gitmek ihanet olurdu. O yüzden ben de danışmanımla birlikte istifa etmedim. 

"İLK HAFTADAN MAAŞ BİTİYOR"

3 ayda bir maaş alıyorum. Hepsi makbuzlu. İlk haftadan maaş bitiyor. Ona yardım... buna yardım. Onun kira ödemesi, bunun kira ödemesi vs. derken maaş yetmiyor bile... Çünkü yardım için söz verdiğim insanlar var.

"VEKİLLİĞİN BANA MADDİ ZARARI BİLE VAR"

Vekilliğin bana faydası değil, aksine maddi zararı var... Meclis gidip gelirken aracımla 100 bin km. yapıyorum.. Bu kadar eleştiriyi hak ediyor muyum? Benim için "meclise gelmiyor, gitmiyor" diyen CHPli Özgür Özel'i Allah'a havale ediyorum. Özel, konuşmaları, meclis içindeki hareketleri ile bazen takdir ettiğim çıkışları olan biriydi. Bir gün yanına gittim, "abi ben seni severim" dedim. "Biz de seni seviyoruz" dedi bana... Çıkmış arkamdan öyle hitaplarda bulundu ki... O gün çocuğum hastaydı. Kendisine birşey söyleyemedim

"MİLLETVEKİLLİĞİNİ BECEREMEDİM DİYECEĞİM"

Kesinlikle bir daha aday olmayacağım. Seçim çalışmaları başladığında Sayın Cumhurbaşkanıma gideceğim "ben milletvekilliğini beceremedim, bana göre değil" diyeceğim ve müsaade isteyeceğim. Önümde güzel hayallerim ve projelerim var. Onları hayata geçireceğim"

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA