Advert
SPOR
Giriş Tarihi : 13-11-2020 15:33   Güncelleme : 13-11-2020 15:42

Kenan Sofuoğlu ile Formula 1 yarışlarını konuştu

Kenan Sofuoğlu ile Formula 1 yarışlarını konuştu

Sabah Gazetesi yazarı Tuğba Kalçık, Sakarya Milletvekili ve motosiklet şampiyonu Kenan Sofuoğlu ile Formula 1 yarışlarını konuştu. İşte Kalçık'ın konuya ilişkin paylaşımı:

Dünyanın gözü bu hafta sonu İstanbul'da olacak. Biliyorsunuz, Formula 1 yarışı dokuz yıl gibi uzun bir aradan sonra yeniden Türkiye'de gerçekleşecek. Dünyanın yakından takip ettiği böyle görkemli bir etkinliğin ülkemizde yapılacak olmasından dolayı son derece mutluyum. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürler. Dünyanın dört bir yanından takip edilen Formula 1 sayesinde yurt dışındaki insanlara İstanbul'u tanıtmak bence ülkemiz için büyük bir kazançtır. Ben de bu vesile ile ülkemizi yurt dışında defalarca temsil etmiş, başarılarıyla ülkemizin gururu olmuş milli motosikletçi, Sakaryalı Kenan Sofuoğlu ile İstanbul'da düzenlenecek olan Formula 1 yarışlarını konuştum.

"Motor sporlarının dünyadaki en büyük organizasyonunu böyle zor bir dönemde ülkemize kazandırmak son derece önemli" diyen Sofuoğlu, bu organizasyonun düzenlenmesinde başta Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. "Böyle büyük bir şampiyonanın Türkiye'de yapılacak olması ülkemiz için büyük bir başarıdır" diyen milli motosikletçi sözlerine şöyle devam etti: "Ülkemizin güzelliklerini ve başka büyük organizasyonlara da ev sahipliği yapabileceğini dünyaya göstermesi açısından da büyük bir fırsat sunuyor Formula 1. Gönül isterdi ki Formula 1'de Türk pilotları da yarışsın. İnanıyorum ki, bu seneki yarışlar Türk pilotlara da kapı açacaktır. Önümüzdeki yıllarda gerçekleşecek olan yarışlarda Türk pilotlarını da göreceğimizi ümit ediyorum. Motor sporlarına ülkemiz açısından ilgi artacaktır Formula 1 Türkiye GP sayesinde. Gençlerin ilgisi ne kadar artarsa motor sporları alanında da başarı düzeyimiz yükselir diye düşünüyorum."'HAMİLTON ŞANSLI'
Pazar günü tüm gözler dünyaca ünlü Formula 1 pilotu ewis Hamilton'da olacağı için Kenan Sofuoğlu'na bunu da sordum. İşte cevabı: "Uzun bir aradan sonra piste çıkıyor Hamilton ama onun seviyesindeki bir pilot için bu sorun olmayacaktır. Ben de benzer şeyleri yaşamıştım. Dünya şampiyonalarında 5-6 yıl takvimden çıktıktan sonra geri döndüğümüzde yabancılık hissetmiyorduk. Ama İstanbul pistine ilk defa çıkacak pilotların zorlanabileceğini düşünüyorum çünkü teknik açıdan zor virajlar barındırıyor. Daha önceden İstanbul pistine çıkmış pilotlar Formula 1'de çok daha avantajlı olacaktır. Hamilton, İstanbul Park'ta pazar günü yedinci dünya şampiyonluğuna ulaşabilir. Bu da Formula 1'e büyük bir heyecan katacak. Ben de bu anı izlemek için cumartesi ve pazar İstanbul'da olacağım."

Kaynak: Sabah
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA