SİYASET
Giriş Tarihi : 22-07-2020 16:07   Güncelleme : 22-07-2020 17:16

Keleş: Arı kovanına çomak soktuk, rahatsız oldular

Keleş: Arı kovanına çomak soktuk, rahatsız oldular

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Trend Medya canlı yayınına konuk oldu. Keleş Sakarya'nın yönetilme şekline eleştiri getirdiği programda, "Arı kovanına çomak soktuk. Rahatsız oldular" vurgusu yaptı. Naime Akbin'in sorularını cevaplandıran Ecevit Keleş, Sakarya'nın iyi yönetilemediğini öne sürerek, şunları söyledi:

KADINLARA VE GENÇLERE DESTEK ŞART

Bazen eşinin cebinden minibüs parası alıp partiye gelen kadınlar bilirim. Onlara ne kadar destek verirsek azdır. Kadınlar ve gençleri önemsiyoruz. Gençlerin iş kaygısı var. CHP'ye üye olup da iş bulamam diyen gençleri kim unutabilir? Genç kuşak farklı bir perspektif... Ülkenin gençliğe çok değer vermesi lazım. CHPnin de öyle... Ülkenin eğitime önem vermesi lazım. Gençleri ve kadınları ne kadar siyasete ve yönetim kadrolarına çekebilirsek ülkede daha iyi şeyler olacak.

"PATLAMA, SAKARYA ADINA UTANÇ VERİCİ"

Hendek'teki patlamaya gelirsek... Geyve'de meskun mahalledeydi bu fabrika. O zaman da il başkanıydım. Fabrikanın kapanması için elimden geleni yaptım. 8 patlama oldu. Ama en sonki patlama çok kötüydü. Yarım saat sonra oradaydım. Sakarya'yı yönetenler bazında utanç verici bir durumdur bu patlama..

"BU VEBAL ONLARIN..."

Siz hiç makine kimya endüstrisinde patlama olduğunu duydunuz mu? Ben duymadım. Siz oraya ruhsat veriyorsunuz. İskanını veya ruhsatını verirken, neye göre veriyorsunuz? Kişiye göre mi, kanuna göre mi veriyorsunuz? Bina aralıklarını hesap etmeden mi ruhsat veriyorsunuz? Oradaki patlayıcıları Taşkısığına taşımaya kalkıyorsunuz, 3 askerimiz şehit oluyor. Belediye aracıyla patlayıcıları bölgeye getiriyorsunuz. Sıradan bir kamyonla taşıyorsunuz. O belediye şoförünün ayakları şimdi yok? Bunun vebalini nasıl taşıyorsunuz? Hendek Belediyesi bu vebali nasıl taşıyor?

"O BİLGİSAYAR KASASINDA NE VARDI? KAMUOYUNA AÇIKLAYIN"

Patlamanın olduğu akşam, fabrikanın sahibi, Müsiad başkanı için moral yemeği verdiler. O fabrika sahibine yemek verirken hiç mi utanmadınız? Sizler o fabrika patladığı sırada bilgisayar kasasını nereye kaçırmaya çalıştınız? O kasada ne vardı? Bunu kamuoyuna açıklamak zorundasınız.

"BU İŞİ KAPATTIRMAYIZ" 

Bize, "Siz herşeye muhalefet ediyorsunuz" diyorlar.. Sizler kimin adamısınız? O fabrikayı oraya neden kurdurdunuz? Sizin işiniz Sakarya halkına hizmet etmek... Valilik, Belediye, Büyükşehir, herkes bu patlamanın sonucundan sorumludur. Oluşturduğumuz komisyonda araştırmamız sürüyor. Bu fabrika tekrar kurulsun mu, bunu soruyorlar... Siz binayı doğru yaparsanız yıkılmaz. Japonyada evler çok katlı ama binalar yıkılmıyor... Bu işin üzerindeyiz. Şehit cenazelerine gittik. Yaralıları ziyaret ettik. Muhalefet olarak üzerimize düşeni yaptık. Bu işi kapatmak isteseler de, bu işi kapattırmayız. Halkımız bunu iyi bilsin. "

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA