TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 20-11-2021 12:48   Güncelleme : 20-11-2021 12:57

Kartepe beyaza büründü… Sakarya’dan gelenler karın tadını çıkardı

Kartepe beyaza büründü… Sakarya’dan gelenler karın tadını çıkardı

Kartepe'de gece saatlerinde kar etkili oldu. Kartepe’de manzaranın tadını çıkarmak isteyen vatandaşlar sabah saatlerinde zirveye çıkarak kartopu oynadı. 

Havaların soğumasıyla kış turizminin merkezi haline gelen ilçenin yüksek kesimleri beyaza büründü. Gece saatlerinde etkili olan yağış, sabah saatlerinde etkisini yitirdi. Karın yağmasını fırsat bilen vatandaşlar ise hafta sonunun tadını kar ile çıkarttı. İstanbul ve Sakarya’dan gelen öğrenci ve aileler kartopu oynayarak eğlenceli vakit geçirdi.

“HER KIŞ FIRSAT BULDUKÇA KARTEPE’YE GELİYORUZ”

Özbekistanlı olduğunu söyleyen öğrenci Abdurrahim Subanow, “Bir senedir Türkiye'deyim. Üniversite için Sakarya’ya geldim. Her kış fırsat buldukça Kartepe’ye geliyoruz. Bugünde kar olduğunu görünce Sakarya’dan buraya geldik. Hava çok temiz” dedi.

“KARTEPE’Yİ GÖRMEK İSTEDİK”

İstanbul’dan ailesi ile birlikte Kartepe’ye geldiğini söyleyen Yahya Kaptan, “Şuan çok soğuk bir hava yoka ama yukarılara çıkınca soğuk olacağını düşünüyorum. Daha önce Bursa Uludağ’a gitmiştim. Bu seferde Kartepe’yi görmek istedik. Aile kahvaltısı, aile gezintisi yapacağız. Akşama burada kalacağız. Ormanya’yı da bir ziyaret edeceğiz” diye konuştu.

Kocaeli Koz