Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 19-05-2020 23:45   Güncelleme : 20-05-2020 00:09

Karasu'da ormancılara saldırdılar..!

Karasu'da ormancılara saldırdılar..!

Sakarya/Karasu, Bafra Asarkale, Gölpazarı, Hatay/Dörtyol ormanlarında, koruma faaliyetinde bulunan ekiplerin fiziki ve sözlü saldırıya uğradığı belirtildi. Orman Genel Müdürlüğüne bağlı şeflerin, muhafaza memurlarının ve şoförün, ormancılık çalışmalarının engellenmesine ve saldırıda bulunulmasına kınama geldi. Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Orman Koruma Faaliyeti Esnasında Ekiplerimize Yapılan Fiziki Saldırıları Kınıyoruz.

​Genel Müdürlüğümüz tarafından ormanlarımızı usulsüzlüklere karşı koruma faaliyetlerimiz 7 gün 24 saat devam ediyor. Bu koruma faaliyetleri ise Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurlarımız tarafından titizlikle yürütülmektedir. Ancak son zamanlarda orman koruma faaliyetlerinde bulunan ekiplerimize yapılan fiziki ve sözlü saldırılar artmaya başlamıştır.

Sadece Mayıs ayı içerisinde 4 ayrı Orman Bölge Müdürlüğümüz sınırlarında koruma ve kontrol görevini yerine getiren Ekip Arkadaşlarımıza saldırılar olmuştur.

Bafra Asarkale, Gölpazarı, Sakarya/Karasu ve Hatay/Dörtyol ormanlarında şeflerimizin, muhafaza memurlarımızın ve şoförümüzün ormancılık çalışmaları engellenerek fiziki ve sözlü saldırıya uğramışlardır.

Tüm engellemelere karşın Orman Genel Müdürlüğü olarak daha yeşil bir Türkiye için çalışmaya devam ediyoruz. Bu çirkin saldırıları kınıyor, çalışma arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA