Advert Advert
SAKARYA SAĞLIK
Giriş Tarihi : 12-02-2021 20:55   Güncelleme : 12-02-2021 21:10

Kanser hastalarına doğru nefes alma eğitimi

Kanser hastalarına doğru nefes alma eğitimi

Kanser tedavisi görmüş ve görmeye devam eden hanımlara stresi azaltma, rahatlama ve doğru nefes alma eğitimi verildi. Katılımın sınırlı tutulması kovit 19 tedbirlerine dikkat edilerek yapilması da önemli bir ayrıntıydı. Terapiye katilan hastalar nefes egzersizlerinin kendilerini fark edilir şekilde rahatlattığını söylerken, evlerinde de bu egzersisleri uygulayacaklarını belittiler.

Programin hazırlanmasina öncülük eden Kanserder baskan Nihal Akar "19 yıllık bir kuruluşuz, bize bugüne kadar gelen büyük ve küçük tum hastaların yogun stres yaşadıklarını gördük. Bu terapilerin ve sosyal etkinliklerin hasta ve yakını ailesinde olumlu etkileri sağlandı. Sağlıklı bilgiler ile hastalarımızı aydınlatan nefes ve bio enerji uzmanı Sn. Suzan Doğan'a çok teşekkür ederiz" dedi.

Bio enerjist holistik sifa EFT ( duygusal özgürleşme tekniği uzmanı, Meditasyon kocu) Suzan Doğan "Bugünkü çalışmamızın konu başlığı Holistik şifa (Bütünsel şifa) içeriğinde nefes çalışması Negatif enerji sağliğimizi etkileyen yiyecekler ve düşünce tarzı olumlamalar ile sağliğimizi nasıl koruruz kapsamında kanser tedavisi gören bir grup kadinlarimiza bazi bilgilerimizi paylaştik. Bu bilgileri kendilerinde uyguladiklari ve ailelerini de tesvik ettikleri zaman oldukca faydasını göreceklerdir" şeklinde konuştu. Doğan, zaman zaman bu terapileri KANSERDER önderliği ve işbirliğinde gönüllülük esasına dayalı olarak sürdüreceklerini söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA